Новообрані депутати прийшли до Ради на ознайомче навчання перед першим засіданням

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:

Новообрані народні депутати пройшли ознайомче навчання у Верховній Раді. Їм показали будівлю, залу засідань та їхні місця. Депутатів також вчать користуватися системою «Рада-3», за допомогою якої вони голосуватимуть.

Майстер-клас дають керівники структурних підрозділів парламенту та представники апарату.

Новообрані депутати викладають фотографії з навчання та діляться враженнями. Пресу на навчання не пускають.

«Сьогодні було тестування системи «Рада», а також знайомство з апаратом ВР. Були запрошені представники всіх фракцій ІХ скликання ВР. Наша фракція прибула у повному складі, на відміну від інших «більш досвідчених», — сказав у коментарі theБабелю новообраний депутат від «Слуги народу» Олександр Качура.

Нове робоче місце. Завтра новий етап життя почнеться тут.

Gepostet von Oleksandr Marikovski am Mittwoch, 28. August 2019

Місце роботи на наступні кілька років. І, о Господи, багатостраждальна сенсорна кнопка. Вона працює, вона - це сенсорна кнопка.

Gepostet von Yaroslav Yurchyshyn am Mittwoch, 28. August 2019

5 років буду за спиною Богдана Васильовича 🙂

Gepostet von Yevheniya Kravchuk am Mittwoch, 28. August 2019

Вона працює!

Gepostet von Lesia Vasylenko am Mittwoch, 28. August 2019

Освоювали сьогодні механізм голосування в Раді. Переважно всі нові обличчя. Тих хто, «давно все знають та навчають»,...

Gepostet von Александр Ткаченко am Mittwoch, 28. August 2019
  • Понад десять років тому на депутатських панелях у Верховній Раді встановили сенсорні кнопки. Нова система коштувала $83 тис. і мала суттєві недоліки — наприклад, дозволяла неособисте голосування, або так зване кнопкодавство. Також були повідомлення про можливість зламу системи. Наразі гарантійний термін сенсорних кнопок вичерпано, — а відповідей на питання про їхню роботу нема.
  • Під час зимових канікул Верховна Рада може перейти до системи голосування «Рада-4», яка передбачає волевиявлення за допомогою відбитка пальця.
  • Від 29 серпня, починаючи з першого засідання Ради, у парламенті має запрацювати «Великий брат» — система моніторингу голосувань депутатів. За її допомогою у «Слузі народу» хочуть відстежувати появу неформальних депутатських груп і мінімізувати політичну корупцію. Моніторити «Великий брат» буде всіх, а не лише «слуг».