Держбюро спільно з СБУ проводять обшуки у приміщенні НСТУ та в Аласанії

Перегляди:
2465
Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Державне бюро розслідувань у супроводі співробітників Служби безпеки України проводить обшуки в Національній суспільній телерадіокомпанії України та вдома у кількох її співробітників, зокрема у голови правління НСТУ Зураба Аласанії. Цю інформацію theБабелю підтвердила речниця СБУ Олена Гітлянська.

Речниця «Суспільного» Вікторія Сидоренко розповіла theБабелю про обшуки.

«Сьогодні, 30 серпня, до головного офісу «UA: Суспільне мовлення», телецентру «Олівець», прийшли з обшуком представники Державного бюро розслідувань у супроводі працівників Служби безпеки України. Також близько сьомої ранку з обшуком прийшли й у помешкання голови правління «UA: Суспільне мовлення» Зураба Аласанії, і в оселі кількох інших працівників мовника», — зазначила Сидоренко.

Вона також додала, що їм не повідомили про підстави таких слідчих дій.

Держбюро підтвердило інформацію про обшуки та зазначило, що дотримано усі вимоги Кримінального процесуального кодексу України і вони жодним чином не перешкоджають роботі телерадіокомпанії.

«Слідчі дії проводяться в рамках досудового розслідування кримінального провадження про можливі протиправні дії службових осіб ПАТ «НСТУ», а саме — про зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб», — йдеться в повідомленні.

У зв’язку з чисельними запитами ЗМІ повідомляємо, що Державне бюро розслідувань за оперативного супроводу Служби безпеки...

Gepostet von Державне бюро розслідувань am Freitag, 30. August 2019

Як повідомляє «Детектор Медіа», також відомо, що раніше ДБР проводило розслідування справ про можливі розтрати коштів НСТУ колишнім виконавчим директором НСТУ Олександром Лієвим.

Тим часом «Громадське» з посиланням на відповідального за безпеку на «Суспільному» Володимира Проценка повідомляє, що одначасно відбуваються обшуки в офісі «Суспільного».

Проценко зазначив, що люди, які прийшли в офіс, не представилися та не пред’явили ухвали суду з дозволом на проведення слідчих дій.

«Знаю тільки, що один з них є співробітником Служби безпеки України на ім’я Костянтин», — сказав Проценко.

За його словами, люди прийшли в один з офісів бухгалтерії та намагаються витіснити працівників, нічого не пояснюючи.