Розвідка: Росія на навчаннях «Кавказ-2020» буде відпрацьовувати бойові дії проти України

Перегляди:
1567
Автор:
Дмитро Мирончук
Дата:
Розвідка: Росія на навчаннях «Кавказ-2020» буде відпрацьовувати бойові дії проти України

Міністерство оборони Російської Федерації

Росія підтримує високий рівень загрози відновлення широкомасштабних бойових дій проти України за рахунок нарощування військ біля спільних кордонів. Також існує ризик втягування України у ширше протистояння між світовими державами. Про це повідомив у інтерв’ю Укрінформу заступник директора Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.

«Одна з основних загроз — це загроза територіальній цілісності України, можливість відновлення широкомасштабних бойових дій і навіть широкомасштабної збройної агресії проти нашої держави. Вона залишається, і РФ підтримує високий рівень цієї загрози за рахунок нарощування угруповань своїх військ», — розповів представник розвідки.

За його словами, Росія завершує формувати три мотострілецькі дивізії біля українського кордону, а також армію у Південному військовму окрузі зі штабом у Ростові-на-Дону. Це угруповання «безпосередньо діятиме на нашому напрямку». Згідно з планами Росії, формування угруповань завершиться до початку 2020 року.

«Саме наступного року плануються навчання «Кавказ-2020», де плани із застосування нових формувань проти нашої держави вже будуть практично відпрацьовані на полігонах, у навчальних центрах Південного військового округу, зокрема й на території Криму», — переконаний Скібіцький.

Українська розвідка вважає, що в окупованому Криму вже створено потужне угруповання, що дозволяє Росії вести бойові дії в усьому регіоні Чорного моря. У його складі — надводний і підводний флот, сухопутні війська та засоби протиповітряної оборони, здатні досягти «майже Києва».

«Крім того, нарощуються берегові ракетні комплекси, що дозволить знищувати надводні цілі майже в усій акваторії Чорного моря. Не виключається розміщення й інших видів озброєння, зокрема ядерної зброї, на території окупованого Криму», — переконаний співрозмовник видання.

Також у розвідці вважають, що існує варіант втягування України в протистояння між світовими державами на тлі напруженості між США та НАТО з однієї сторони і Росією з іншої.

«Україна стала «сірою зоною» для Росії. Саме тому РФ нарощує угруповання біля наших кордонів. І ми проаналізували, чи може Україна бути втягнута в цей конфлікт. До речі, він може виникнути також у країнах Балтії. І ми знаємо, наскільки активно Росія працює там, використовуючи гібридні методи», — підкреслює Скібіцький.