У ЄСПЛ розпочинаються слухання у справі «Україна проти Росії» щодо Криму

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:

У Європейському суді з прав людини сьогодні відбудуться слухання у справі «Україна проти Росії», яка стосується порушень прав людини в Криму. Про це йдеться у розкладі слухань на вересень на сайті ЄСПЛ.

Засідання у Страсбурзі має розпочатися о 10:15 за Києвом.

Україна подала скаргу проти Росії до ЄСПЛ 13 березня 2014 року — одразу після анексії Криму. Українська сторона посилається на порушення кількох статей Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Заява стосується порушення Росією у Криму права на життя, справедливий суд, свободу та особисту недоторканність, повагу до приватного та сімейного життя, свободу думки і релігії, свободу зібрань, а також численних фактів катувань населення.

Україну на слуханнях представляє заступник міністра юстиції Іван Ліщина. Українські юристи прийшли до суду, взуті лише в одну туфлю на його підтримку, оскільки напередодні Ліщина зламав палець на нозі та змушений виступати без взуття.

До засідання ЄСПЛ у справі «Україна проти Росії» (Крим) готові 🙂 #one_shoe_challenge #UAvRF #gladiatorsUA #обречены_на_победу

Gepostet von Margarita Sokorenko am Dienstag, 10. September 2019

Сегодня в ЕСПЧ будут слушания межгосударственной жалобы по Крыму.Украина vs РФДобро против зла@іван ліщина и ко...

Gepostet von Евгения Закревская am Dienstag, 10. September 2019