Інститут раку скасував тендер на 32 млн грн, який виграла близька до медзакладу фірма

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Національний інститут раку скасував результати тендеру на закупівлю медичного обладнання, у якому перемогла поʼязана з медзакладом фірма. Про це у Facebook повідомила народний депутат Олександра Устінова.

«Магія — це коли через годину після виходу журналістського розслідування про черговий дерибан в Інституті раку на 32 млн тендер миттєво скасовують», — написала вона й додала скрини про скасування результатів у системі закупівель Prozorro.

Магія, це коли через годину після виходу журналістського розслідування про черговий дерибан в Інституті раку на 32 млн...

Gepostet von Ustinova Alexandra am Donnerstag, 12. September 2019

Про що йдеться?

За даними журналістів «Слідства. Інфо», Інститут раку купив три комплекти автоматизованої системи приготування протипухлинних препаратів за 32 млн грн. Участь у конкурсі взяли дві фірми: «Медтехніка — Кривий Ріг» і «Онкосем Україна». Вони пов’язані спільною співзасновницею — Тамілою Тарасенко з Дніпра.

Фірма-переможниця «Онкосем Україна» існує всього 11 місяців. Частка в компанії належить Віталію Нікітіну. Керував нею донедавна, імовірно, його син Дмитро Нікітін, який працює в Інституті раку заступником директора з загальних питань. У розмові зі «Слідством.Інфо» Дмитро Нікітін заперечив, що серед співзасновників фірми «Онкосем Україна» є його батько, проте на питання, чи працював там він сам, не відповів. Попри це, за рішенням директора Інституту раку Олени Колісник Дмитро Нікітін став керівником новоствореної Комісії з питань супроводу публічних закупівель з вересня 2019 року. Саме ця комісія передає дані тендерному комітету, зокрема про те, які саме ліки чи обладнання необхідно закупити інституту.