Дослідники попереджають: звичайні програми з Google Play можуть таємно отримувати доступ до ваших даних

Автор:
Анна Воробйова
Дата:

Шкідливі програми, встановлені з Google Play, здатні не тільки на шахрайство з використанням кліків і підписок, але і на захоплення контролю над пристроєм, крадіжки облікових записів і особистих даних. Новий звіт попереджає: навіть найпростіші і, здавалося б, нешкідливі програми можуть вимагати доступу до даних і функцій, які їм явно не потрібні, повідомляє Forbes.

Компанію Google не раз критикували за те, що вона дозволяє розміщувати подібні додатки в своєму магазині, тому період оцінки для нових додатків був продовжений. Але проблема поширюється загалом на культуру використання додатків на всіх платформах: переважна більшість додатків не заподіюють шкоди, і розробники часто вважають, що можуть зловживати довірою користувачів і вимагати більшого доступу, ніж їм потрібно.

Луїс Корронс, дослідник з Avast, проаналізував роботу майже тисячі додатків, які є в Google Play і допомагають використовувати ліхтарик.

«Я знайшов 937 додатків для Android з ліхтариками, які були в магазині, або ще там є — сім з них вважаються шкідливими або принаймні потенційно небажаними», — пояснив Корронс. А це означає, що більшість з додатків сприймаються як «чисті».

Але попри те, що дозволи, необхідні для виконання подібних додатків, це доступ до ліхтарика телефону, екрану блокування та інтернету (для зняття реклами), «істина полягає в тому, що середня кількість дозволів, отриманих додатком ліхтарика, становить 25», зазначив Корронс.

Він також пише у своєму дослідженні, що хоча такі додатки «не виконують зловмисних дій», вони «запитують про дивні дозволи».