Конституційний суд обрав своїм головою Тупицького

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Заступника голови Конституційного суду Олександра Тупицького обрано новим очільником суду. Про це повідомляє пресслужба суду.

Тупицького обрали на спеціальному пленарному засіданні КС. «Раніше цього ж дня Конституційний суд звільнив голову Конституційного суду Наталю Шапталу з посади судді Конституційного суду відповідно до пункту 4 частини другої статті 149-1 Конституції на підставі її заяви про відставку», — йдеться у повідомленні.

У КС нагадали, що голову суду обирають на спеціальному пленарному засіданні на один трирічний строк таємним голосуванням. Заступником нового очільника КС обрано Сергія Головатого.

Хто такий Тупицький?

Тупицького призначив у КС у травні 2013 року тодішній президент Віктор Янукович. Присягу Тупицький склав 15 травня 2013 року. Видання «Остров» пише, що Тупицький у часи, коли Віктор Янукович очолював Донецьку область, головував у Куйбишевському райсуді Донецька.

Тупицький відомий тим, що вів справу адвоката Сергія Салова. У жовтні 1999 року, у день президентських виборів, Салова затримали правоохоронці, які знайшли в його сумці пʼять фальшивих примірників газети «Голос України», де стверджувалося, що нібито тодішній президент Леонід Кучма помер, а країною править його двійник. Адвокат стверджував, що дістав газети зі своєї поштової скриньки.

Тупицький відправив справу на дорозслідування, що не сподобалося Кучмі. Пізніше в одній із «плівок Мельниченка» йшлося про те, що Кучма вимагав від Януковича суворого покарання для Сергія Салова та судді, який вів його справу.

У 2011 році Тупицький очолил Львівський апеляційний суд, а в 2012-му отримав посаду голови Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

  • 14 травня судді Конституційного суду відправили у відставку голову суду Станіслава Шевчука. Шевчука звільнили за ч. 3 ст. 21 закону про Конституційний суд (вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду чи виявили його невідповідність займаній посаді).
  • Новою головою суду після Шевчука обрали Наталю Шапталу. Їй 60 років, вона родом з Донецька. На посаді судді Конституційного суду перебувала з вересня 2010 року.