Кабмін звільнив В’ятровича з посади голови Інституту нацпам’яті. Він каже, що звільнення пов’язано з ним особисто

Автор:
Анна Воробйова
Дата:

Кабінет міністрів звільнив Володимира В’ятровича з посади голови Інституту національної пам’яті за згодою сторін. Про це В’ятрович повідомив у своєму Facebook.

Я завершив каденцію на посаді Голови Українського інституту національної пам’яті. Це були наповнені п’ять з половиною років. «Якщо ущерть наповниш біг хвилини снагою дум, енергією дій» — давав мені приклад Сверстюк. Робота стала щоденним продовженням Майдану задля втілення його цінностей. Можу сказати, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, досягнув. -Україна вільна від тоталітарної символіки-Архіви КГБ відкриті-Справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність -Реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася-Проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле. Певен, робота Інституту має тривати. Мають втілитися започатковані інституційні проекти: створення Музею Революції гідності та Архіву національної пам‘яті. Слід продовжувати роботу з популяризації історії — це знання, які роблять нас не лише розумнішими, але й сильнішими. Я отримав запевнення від Прем‘єр-міністра Oleksiy Honcharuk що, незважаючи на зміну керівника, Інститут збереже статус органу влади та інструменту політики національної пам‘яті, будуть продовжені формат та напрямки роботи. Дякую усім, хто був поруч протягом п‘яти років. Ми зробили багато. Як сказав перший з реабілітованих за новим законом багатолітній політв’язень Іван Мирон: «Україна стає Україною».ПС. Зустрінемося вже післязавтра у Львові на Форум Видавців. В п’ятницю 20 вересня говоритиму про історію в інформаційній війні Росії проти України. Запрошую о 19-й годині до читальної зали бібліотеки Драгоманова.

Gepostet von Volodymyr Viatrovych am Mittwoch, 18. September 2019

«Я завершив каденцію на посаді голови Українського інституту національної пам’яті. Це були наповнені п’ять з половиною років. Робота стала щоденним продовженням Майдану задля втілення його цінностей. Можу сказати, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, досягнув», — написав Вʼятрович.

На питання про причини звільнення Вʼятрович відповів theБабелю: «Думаю, це пов’язано особисто зі мною. Утім, про це варто запитати Кабінет міністрів».

Ексголова інституту стверджує, що отримав запевнення від премʼєр-міністра в тому, що інститут збереже статус органу влади та інструменту політики національної памʼяті, будуть продовжені формат та напрямки роботи, незважаючи на зміну керівника.

Голова Інституту національної памʼяті призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом міністрів за поданням премʼєр-міністра.

У своєму пості у Facebook Володимир Вʼятрович також назвав перелік цілей, яких, на його думку, йому вдалося досягнути:

«Можу сказати, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, досягнув:

— Україна вільна від тоталітарної символіки;

— архіви КГБ відкриті;

— справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність;

— реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася;

— проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле».

Прихильники політики ексголови інституту та його колишні співробітники почали дякувати йому в соцмережах, частина постів — з хештегом #дякуюВʼятровичу.

#дякуюВятровичу Стільки скільки зробила ця Людина для нашої історії, не зробив жоден сучасний історик. Цей той...

Gepostet von Maryna Mirzaeva am Mittwoch, 18. September 2019