Червона планета схожа на тістечко з кремом. З’явилися фото Марса в процесі танення полярних дюн

Автор:
Марина Колесниченко
Дата:

Одне з останніх зображень Марса більше схоже на кремове тістечко, ніж на Червону планету, як зазвичай називають Марс через червонуватий колір його поверхні, пише CNN.

Фото, зроблене Європейським космічним агентством та камерою Roscosmos ExoMars Trace Gas Orbiter, насправді показує піщані дюни біля північного полюса Марса у процесі танення.

ESA

Взимку полярні регіони вкриті тонким шаром криги з вуглекислого газу, а під час весняного потепління на крайній півночі Марса, він випаровується. Через це на фото ми бачимо такий ефект. Знімок був зроблений 25 травня, але опублікований цього тижня.

Розморозка дюн відбувається знизу догори — коли лід зверху тріскається, газ із силою виринає на поверхню, підриваючи ділянки піску. Саме це утворює темні плями.

Супутник NASA Mars Reconnaissance Orbiter також отримав зображення поверхні Марса в кратері Деніелсона — одному з найменш вивчених регіонів планети. На фото — особливості терраформування планети та окремих породних елементів.

NASA / JPL-Caltech / University of Arizona

  • Інженери NASA прикріпили до марсохода безпілотний вертоліт на сонячних батареях, який зможе досліджувати важкодоступні зони Марса. Запуск ракети з обладнанням запланований на 2020 рік.
  • Фахівці Національного космічного агентства досліджували дані марсохода Curiosity і виявили в атмосфері Марса значну кількість метану. Це може говорити про можливу наявність живих істот на планеті. Згодом викиди метану припинились.