Російську журналістку звинуватили у виправданні тероризму через виступ у 2018 році

Автор:
Андрій Сухраков
Дата:

Журналістці Світлані Прокоп’євій в Росії предʼявили звинувачення в публічному виправданні тероризму через виступ, який відбувся ще в 2018 році. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Адвокат журналістки Тетяна Мартинова відмовилася розповідати деталі процесу, оскільки з неї та підзахисної взяли підписку про нерозголошення. Відомо, що вже наступного тижня розслідування може бути завершене, і захист отримає матеріали для ознайомлення.

«Зараз можу сказати тільки одне: Світлана Володимирівна, звичайно ж, не визнає своєї провини», — зазначила правозахисниця.

UPDATEЭто невероятное чудо, но оно произошло! Нужная сумма собрана, всем ГИГАНТСКОЕ, необъятное СПАСИБО за...

Gepostet von Svetlana Prokopyeva am Samstag, 16. Februar 2019

Що сталося?

Кримінальну справу на Прокоп’єву завели навесні 2018 року після її виступу в ефірі радіостанції «Ехо Москви в Пскові». Він був присвячений теракту біля будівлі ФСБ в Архангельську.

Журналістка заявила, що держава «сама виховала» покоління громадян, які борються з нею. У цих словах «Роскомнадзор» побачив ознаки виправдання тероризму. У лютому 2019-го в будинку дівчини пройшли обшуки, а її саму викликали на допит. У липні її внесли до російського списку екстремістів і терористів.