Американські вчені виявили тристатевий вид червʼяка. Він може витримати дозу мишʼяку, здатну вбити людину

Автор:
Марина Колесниченко
Дата:

Current Biology

Фахівці Каліфорнійського технологічного інституту відкрили новий вид хробака, яки має особин одразу трьох статей. Вчені виявили його в озері Моно, а дослідження описали в журналі Current Biology.

Всього дослідники виявили вісім видів мікроскопічних хробаків. Один з них, Auanema sp., має три статі. Крім того, він здатний витримати дозу мишʼяку в 500 разів більшу, ніж людина.

Зазвичай нематоди діляться на самців і гермафродитів, але в Auanema sp. є й самки. Також червʼяки виявилися живородними, тоді як більшість нематод відкладає яйця. Самки «виношують» своїх дитинчат у «сумці», як у кенгуру, зазначає CNN.

Current Biology

На думку дослідників, такі незвичайні особливості — не випадковість, а наслідок адаптації до екстремальних умов. Причому адаптуються нематоди швидко — навіть за останні 100 років умови в озері змінювалися кілька разів.

  • Озеро Моно, розташоване на сході Центральної Каліфорнії, в три рази солоніше за океан і має показник кислотності (рН) 10. Для порівняння, у чистої води він становить сім, і кожне його підвищення на одиницю рівнозначно збільшенню лужності середовища в 10 разів. Тому в озері Моно не живуть риби, але водиться велика кількість рачків та інших мікроскопічних організмів.
  • Вчені завершили перший глобальний аналіз загибелі тваринного і рослинного світів через діяльність людини і заявили про «лякаючу» кількість зникаючих видів рослин.
  • Щорічно планета втрачає обсяги лісового покриву, які дорівнюють території Великої Британії. Рівень втрат сягнув 26 млн га в рік, і за останні пʼять років зростає швидкими темпами, незважаючи на зобовʼязання, взяті країнами в рамках декларації ООН про ліси в 2014 році.