Адвокат: У вироку нападникам на Гандзюк не згадано Мангера, Верховний суд це визнав

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Підозрювані у справі Гандзюк

  1. Владислав Мангер — голова Херсонської обласної ради. Мангера підозрюють у тому, що він замовив напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк. У лютому йому призначили заставу, на початку березня суд відсторонив його від обійманої посади.

  2. Олексій Левін, за версією слідства, був ключовою фігурою в організації нападу на Гандзюк. За словами Луценка, Левін виїхав з України того ж дня, коли поліція затримала перших підозрюваних у справі.

  3. Ігор Павловський — помічник депутата від «Блоку Петра Порошенка» Миколи Паламарчука. Павловського називають посередником у вбивстві Гандзюк.

  4. Сергій Торбін, Віктор Горбунов, Володимир Васянович, Вʼячеслав Вишневський і Микита Грабчук — виконавці нападу на Катерину Гандзюк. Вони вже отримали вироки та відбувають покарання у в'язниці.

Адвокат голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера, підозрюваного в замовленні нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк, повідомив, що прізвище його підзахисного не згадується у вироку суду стосовно пʼяти нападників на активістку.

Про це Дмитро Ільченко написав у Facebook.

Длинный пост. Суть вкратце: Верховный Суд признал, что приговор исполнителям нападения на Катерину Гандзюк не имеет...

Gepostet von Dmytro Ilchenko am Montag, 30. September 2019

За його словами, Колегія суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду підтвердила, що Мангер не згадується у вироку і про нього немає відомостей.

«Верховний суд визнав, що вирок виконавцям нападу на Катерину Гандзюк не має ніякого стосунку до Владислава Мангера [...]. Рішення суду в нас у руках. Отже, вирок виконавцям узагалі ніяк не стосується Мангера. Мангер в ньому не згадується, про Мангера у вироку ні слова, замовника вироку не встановлено», — написав Ільченко, прикріпивши до допису копії постанови суду від 26 вересня.

Ільченко додав, що рішення Верховного суду остаточне й не підлягає оскарженню.

  • 31 липня 2018 року на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк вилили близько літра кислоти. Вона отримала хімічні опіки 30% тіла. 4 листопада Гандзюк померла в лікарні. Замовником убивства слідство вважає очільника Херсонської обласної ради Владислава Мангера. 11 лютого йому оголосили про підозру в організації злочину.
  • 6 червня Покровський районний суд Дніпропетровської області ухвалив вирок пʼятьом ексбійцям АТО, які брали участь у вбивстві Гандзюк. Тюремні терміни отримали Сергій Торбін (організатор), Микита Грабчук (облив кислотою), Віктор Горбунов (купив кислоту), Вʼячеслав Вишневський (був спостерігачем) і Володимир Васянович (був спостерігачем).
  • У Верховній Раді створюють Тимчасову слідчу комісію, яка буде розслідувати вбивство активістки Катерини Гандзюк і напад ще на 55 активістів.