САП проситиме суд заарештувати екснардепа Микитася і призначити йому заставу у 300 млн грн

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просить Вищий антикорупційний суд заарештувати екснардепа Максима Микитася із правом виходу під заставу у 300 млн грн через справу про квартири для Національної гвардії. Про це повідомляється на сторінці САП у Facebook.

«У четвер, 3 жовтня 2019 року, за погодження прокурорів САП детективами НАБУ вручено клопотання про застосування запобіжного заходу колишньому народному депутату VIII скликання Максиму Микитасю, який підозрюється в організації заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що прокурори САП наполягають на застосуванні до Микитася запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 300 млн грн застави.

НАРОДНОМУ ДЕПУТАТУ УКРАЇНИ 8 СКЛИКАННЯ МАКСИМУ МИКИТАСЮ ВРУЧЕНО КЛОПОТАННЯ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАПОБІЖНОГО ЗАХОДУУ...

Gepostet von Спеціалізована антикорупційна прокуратура am Donnerstag, 3. Oktober 2019

Про що йдеться?

У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізоване в ГУ Нацгвардії) і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016—2017 роках, сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від цих квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, який та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири, що їх мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.