Білорусь звільнила українського журналіста Шаройка. Він повернувся в Україну

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Засудженого за шпигунство в Білорусі українського журналіста Павла Шаройка помилували, він повернувся в Україну. Про це повідомила у Facebook уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«У результаті перемовин двох президентів — Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка — Павла повернуто додому. Робота зі звільнення громадян України триває!» — написала вона.

Український журналіст Павло Шаройко на Батьківщині!У 2012 – 2014 роках Павло працював кореспондентом агенства УНІАН в Мінську, а з 2015 року – на «Українському радіо». У своїх матеріалах він висвітлював роботу тристоронньої контактної групи, а також писав про зниклого Павла Гриба.Був затриманий білоруськими правоохоронними органами два роки тому, а 19 лютого 2018 року – засуджений Верховним судом Республіки Білорусь до позбавлення волі строком на 8 років за нібито шпигунство.У результаті перемовин двох Президентів – Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка – Павла повернуто додому.Робота зі звільнення громадян України – триває!

Gepostet von Людмила Денісова am Freitag, 4. Oktober 2019

Справа Шаройка

Павло Шаройко — власний кореспондент «Українського радіо» в Білорусі. Журналіста затримали в Мінську 25 жовтня 2017 року. Комітет державної безпеки Білорусі заявив, що журналіст створив агентурну мережу, до якої входили громадяни Білорусі. Проти Шаройка порушили кримінальну справу за статтею «шпигунство». Суд ув’язнив його на 8 років.