Австралія витратить $2 млн на дослідження канабісу для допомоги хворим на рак

Автор:
Анна Воробйова
Дата:

Австралія надасть $2,03 млн на дослідження з використання канабісу для допомоги хворим на рак, так як попит на лікарські продукти канабісу швидко зростає, заявив міністр охорони здоровʼя країни.

Про це пише Reuters.

На більшій частині території Австралії такі продукти можна придбати за рецептом лікаря, а для вирощування і виробництва лікарського канабісу потрібна ліцензія.

Міністр охорони здоровʼя Австралії Грег Хант заявив, що зараз доступ до препаратів дозволений понад 11 тис. пацієнтів, причому більшість рецептів були видані цьогоріч.

«Була проведена лише обмежена кількість запланованих клінічних досліджень лікарського канабісу, і нам необхідно збільшити доказову базу для підтримки дій медичних працівників», — йдеться в заяві міністерства.

Дані Міністерства охорони здоровʼя показують, що 78 компаній на даний час мають ліцензії на вирощування і збирання лікарського канабісу.

Олівія Ньютон-Джон, австралійська співачка і актриса англійського походження стала активною захисницею використання медичного канабісу після того, як у неї виявили рак.

«Я — прихильниця цього для загального здоровʼя, для кращого сну, від болю і неспокою», — сказала Ньютон-Джон телеканалу Nine News.

Зусилля Ньютон-Джон допомогли пролити світло на переваги, повʼязані з використанням лікарського канабісу, сказав Хант, додавши, що уряд буде працювати над тим, щоб забезпечити доступ до нього австралійським пацієнтам.

«Але тільки, коли це запропоновано лікарями», — додав він.

Уряд навряд чи змінить свою позицію щодо вживання канабісу в рекреаційних цілях.