Омбудсмен Денісова: У політв’язня Віктора Шура погіршився стан здоров’я

Автор:
Люся Зеленко
Дата:

Соколовська Інна / УНІАН

В українського політв’язня Віктора Шура, якого утримують в Росії, погіршився стан здоров’ я. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

«У політвʼязня Віктора Шура погіршився стан здоров’я!» — пише Денісова.

У політв'язня Віктора Шура погіршився стан здоров’я!За інформацією, яку надали рідні, протягом місяця його турбують...

Gepostet von Людмила Денісова am Montag, 7. Oktober 2019

Протягом місяця Віктора Шура турбують сильні головні болі, болі в серці, підвищений тиск і набряк обличчя. Політв’язень намагався звернутися по домопогу, проте йому відмовили у наданні медичних послуг.

Денісова зазначила, що це не перший випадок. У серпні 2018 року була аналогічна ситуація — сталося загострення хронічних хвороб. «Звернулася до уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової з проханням вжити заходів та забезпечити проведення відповідного медичного обстеження та лікування», — зазначила Людмила Денісова.

Справа Віктора Шура

У Брянську (Росія) 9 грудня 2014 року 58-річного чернігівця Віктора Шура засудили до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Брянський обласний суд визнав його винним у державній зраді та шпигунстві на користь України. За версією слідства та суду, «Шур займався в Брянській області розвідувальною діяльністю за завданням Державної прикордонної служби України. У разі видачі зібраних відомостей спецслужби України могли використати їх проти безпеки Російської Федерації».

Під час затримання Віктор Шур мав російське громадянство, однак в нього був дозвіл на проживання в Україні, він довго жив у Чернігові. Вже під час перебування за ґратами Шур отримав українське громадянство. Батько політв’язня був відомим українським колекціонером рідкісних ікон.