«Виграли пітчинг, а грошей не отримали». Журналістка Соколова заявила про загрозу зйомкам її фільму про онкохворих

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Українська журналістка та телеведуча Яніна Соколова закликає президента Володимира Зеленського та міністра культури, молоді, сімʼї та спорту Володимира Бородянського втрутитися в ситуацію з вирішенням переможця пітчингу Державного агентства з питань кіно. Про це вона написала у Facebook.

Вона розповіла, що в липні цього року в Одесі разом з командою почала знімати фільм «Я, Ніна», який мав на меті змінити ставлення до онкохворих в Україні. Одеську частину стрічки вдалося відзняти за рахунок зібраних коштів.

«У серпні ми виграли пітчинг від Держкіно України на фінансування, але так його й не отримали! У жовтні зібрана нами команда так і не приступила до зйомок», — розповіла Соколова.

Вона додала, що «прийшла нова влада і вирішила, що результати 11-го пітчингу Держкіно незаконні».

«Я закликаю президента України Володимира Зеленського, міністра гуманітарної політики Володимира Бородянского звернути увагу на цю ситуацію, а комісію, яка повторно 10 жовтня визначатиме долю фільмів-переможців 11-го пітчингу, прийняти справедливе рішення!» — закликала журналістка.

💔Цей проект мав змінити життя мільйонів, але зараз він ПІД ЗАГРОЗОЮ!❣️У липні цього року завдяки Вашим, передусім, вашим, друзі, зусиллям ми почали знімати фільм, який мав на меті змінити ставлення до онкохворих Я, Ніна в Одесі.❣️За 2 місяці, акцентую за 2!!! Це безпрецендентний випадок в історіі українського кіно! Ми зібрали 3 млн гривень донейтів, від українців на цей фільм і успішно відзняли всю одеську частину картини. Кадри з відзнятого ви можете бачити у тизері👇👇👇❣️У серпні ми виграли пітчинг від ДержКіно України на фінансування і так його і НЕ ОТРИМАЛИ!У жовтні забрана нами команда так і НЕ ПРИСТУПИЛА до зйомок. 💥Індустрія мовчить публічно про це. Знаєте чому??? Бо... боїться. А ситуація така. Прийшла нова влада і вирішила, що результати 11 пітчингу Держкіно НЕЗАКОННІ... А тому ФІЛЬМ Я,Ніна має всі шанси не відбутися...В Україні 1 млн хворих на рак. Тобто кожен 42.Про перенесену мною хворобу, і як наслідок виникнення фільму, знає вся країна. Зараз наш проект це не тільки фільм, книга, яка вийде у листопаді, кліп, але і активна допомога хворим по всій країні.Щомісяця ред бранчі по збору крові, паліативні проекти, психологічна допомога, канабісна панель і збір волосся для перук.У нас продовжує працювати команда, але нас не фінансує жодна приватна чи державна організація.Допомогти проекту можна тут👇https://yanina.life/donateПроект «Я, Ніна» фінансується виключно добровільними пожертвами, зібраними на нашому сайті. Задля подальшого існування просимо і надалі підтримути нашу команду за цим посиланням будь-якою комфортною сумою.Фільм "Я,Ніна" став би першим великим кіно про страшну хворобу часу. В успіху фільму ми не сумніваємося. І впевнені,що це вкрай важливий проект зараз.Я закликаю ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Володимир Зеленський, міністра гуманітарної політики Владимир Бородянский звернути увагу на цю ситуацію, а комісію, яка повторно 10 жовтня визначатиме долю фільмів-переможців 11 пітчингу прийняти справедливе рішення!Команда фільму близько 100 людей.✊Ми будемо боротися за наше кіно. І доведемо справу до кінця, яких би нервів нам це не вартувало.❣️Бо у нас повірили тисячі українців і ми змінимо ним ставлення до мільйонів тих, кого торкнулася тема чуми 20 століття - раку, яку я, на жаль, пережила сама.🔥🔥🔥ДЯКУЮ ЗА ПОШИРЕННЯ, ДРУЗІ!

Gepostet von Yanina Sokolova am Mittwoch, 9. Oktober 2019

Про що фільм?

Молода успішна журналістка Ніна здається цілком щасливою: коханий чоловік, двоє дітей, улюблена робота, друзі та молодість. Проте одного дня в неї діагностують рак.

Ніні роблять операцію з видалення внутрішніх жіночих органів. Оперує онкологиня Олександра, молода лікарка з міжнародним досвідом. Саме вона стає для Ніни найближчою людиною, точкою опори та символом одужання.

Ніна намагається утримати статус-кво на роботі та вдома, але хвороба змушує змінюватись. Закоханість, виснажливі медичні процедури та інший ритм життя допомагають Ніні знайти глибший контакт із собою.

Жінка починає дихати на повні груди та діє так, як не діяла б ніколи раніше. Вона знімає перуку в прямому ефірі, відкрито говорить про пережите та досліджує нові грані своєї чуттєвості. Витримавши натиск надмірно допитливих колег та зіткнувшись із глибокою самотністю, Ніна знаходить у собі сили, щоб почати все з нової сторінки.

Головні ролі в фільмі зіграють сама Яніна Соколова разом з музикантом Валерієм Харчишиним та акторкою Валерією Ходос.