Військова прокуратура вилучить з Офісу президента документи щодо Іловайської трагедії

Автор:
Люся Зеленко
Дата:

Головна військова прокуратура має намір вилучити з Офісу президента України документи щодо обставин Іловайской трагедії (Донецька обл.). Про це повідомила пресслужба Генеральної прокуратури.

«Прокурором отримано дозвіл слідчого судді на тимчасовий доступ і вилучення в Офісі президента України документів, що стосуються обставин проведення антитерористичної операції в серпні 2014 року в районі Іловайська», — йдеться в повідомленні прокуратури.

Військова прокуратура проводить досудове розслідування за фактом ведення Російською Федерацією агресивної війни проти України. У провадженні досліджують обставини Іловайської трагедії, її причини та наслідки.

Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України отримала дозвіл слідчого судді на тимчасовий доступ і...

Gepostet von Генеральна прокуратура України am Donnerstag, 10. Oktober 2019

Іловайська трагедія

29 серпня 2014 року, після запеклих боїв, російські війська розстріляли колони військових АТО, які потрапили в оточення під Іловайськом і виходили з оточеного міста «зеленим коридором» (гуманітарним коридором, який за закликом президента РФ Володимира Путіна був відкритий для відходу українських військ).

Згідно з інформацією Генштабу Збройних сил України, у боях за Іловайськ у серпні 2014 року загинули 220 військовослужбовців ЗСУ, ще 40 зникли безвісти, 13 бійців станом на 22 серпня 2019 року перебували в полоні у бойовиків.

8 жовтня головний військовий прокурор Віктор Чумак заявив, що додатково допитає усіх посадових осіб, які ухвалювали військово-політичні рішення, повʼязані з подіями в Іловайську.

  • Новий начальник Генерального штабу Збройних сил Руслан Хомчак дав велике інтервʼю ТСН і УНІАН, в якому розповів про імовірний конфлікт з колишнім главою Генштабу Віктором Муженком і відносини з президентом Володимиром Зеленським, про військові плани та воєнну доктрину, а також про вихід з Іловайського котла.
  • 21 травня президент Володимир Зеленський першим кадровим рішенням звільнив начальника Генерального штабу Віктора Муженка. На посаду головнокомандувача Збройних сил він призначив Руслана Хомчака.
  • Руслан Хомчак назвав основні завдання для армії, «які потрібно розпочати з цієї ж хвилини виконувати».