Суд у Криму заарештував затриманого в четвер активіста Приходька

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував проукраїнського активіста Олега Приходька, повідомляє в Facebook «Кримська солідарність».

«Клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою задоволено. Олег Приходько залишиться в СІЗО до 10 грудня 2019 року», — сказано в повідомленні.

Свою причетність до підготовки теракту Приходько спростував. «У мене два гаражі, вони [ФСБ] хотіли оглядати. Я їх спитав, чи другий відчиняти. Вони відповіли, що в них немає постанови на другий гараж. Я їм сказав, що можу відчинити обидва гаражі, тому що мені приховувати нічого. Для мене стало несподіванкою, коли вони почали діставати речі, яких у мене взагалі не було ніколи», — заявив він.

⚡️ СУД ПО «ДЕЛУ ОЛЕГА ПРИХОДЬКО»Информационный пост 10.10.2019UPD_4. Ходатайство следователя об избрании меры...

Gepostet von Крымская солидарность am Donnerstag, 10. Oktober 2019

Хто такий Олег Приходько?

Проукраїнський активіст, житель села Оріхове Сакського району Криму. Приходько був представником української політичної партії «Свобода», яка з 2014 року заборонена підконтрольною Росії кримською владою.

Російські силовики вже заарештовували Приходька за українські номерні знаки на автомобілі в червні 2016 року. Також 8 лютого працівники кримської ФСБ проводили обшук в активіста. У нього вилучили українську символіку, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку та домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували про його діяльність і звʼязки на материковій частині України.

19 червня проти активіста почали справу за статтею 20.3 Кодексу РФ про адміністративні порушення (пропаганда символіки та атрибутики екстремістських організацій).