«Ні про які праворадикальні погляди не йдеться». Гончарук пояснив візит на концерт «Сокири Перуна»

Автор:
Тая Решетнікова
Дата:

Ратинський В'ячеслав / УНІАН

Премʼєр-міністр Олексій Гончарук заявив, що не слухав пісні гурту «Сокира Перуна» і не підтримує політичні погляди його учасників. Про це глава уряду заявив на брифінгу, відповідаючи на питання журналістів.

«На цей захід мене запросило співтовариство ветеранів. Я вважаю, що ветерани — це люди, які дуже багато зробили для нашої країни, тому я, безумовно, прийняв це запрошення з поваги до цих людей. Наскільки я знаю, на цьому заході було багато різних груп, багато різних людей. Це не був концерт якоїсь однієї групи, на який я спеціально пішов, тому що я фанат. Це не так», — заявив Гончарук.

«Я вважаю, що є багато людей, які використовують різні приводи для того, щоб розколоти українське суспільство. Вони можуть з будь-кого зробити фашиста, нациста, і для цього їм не потрібно багато клопоту. Ні про які право- чи ліворадикальні погляди у моєму випадку точно не йдеться», — додав премʼєр.

Що сталося?

У ніч на 14 жовтня премʼєр-міністр Олексій Гончарук відвідав благодійну вечірку, організовану з нагоди Дня захисника України в Docker Pub. Про це повідомила міністр у справах ветеранів Оксана Коляда у Facebook.

#Ми_не_сонечки#З_Днем_захисникаЛамаємо стереотипи. Ветерани - круті! День захисника - це крута вечірка. Це круті рок...

Gepostet von Оксана Коляда am Sonntag, 13. Oktober 2019

Глава Першого добровольчого мобільного госпіталю імені Миколи Пирогова Геннадій Друженко прокоментував візит Гончарука на благодійну вечірку, організовану з нагоди Дня захисника України в Docker Pub у ніч на 14 жовтня, де виступала «Сокира Перуна», яку називають «групою скінхедів».

Хто такі «Сокира Перуна»?

Група утворилася в Києві в 1998 році, позиціонувала свій стиль як український White Power Rock. Спочатку основна частина текстів колективу була присвячена білій расі і героїчним «досягненням» солдатів гітлерівської Німеччини. Така концепція була навіяна рухом RAC («Рок проти комунізму»), але через деякий час група змінила свій формат у бік українського націоналізму і традиціоналізму. Причиною послужила війна на Донбасі і агресія Росії. На даний момент в текстах групи основну роль відіграють українські військові та воля народу до боротьби за Україну.

Лідер групи Арсеній Білодуб (справжнє імʼя Арсеній Клімачев) балотувався на позачергових вибори в Раду 21 липня за списком від Всеукраїнського обʼєднання «Свобода» під номером 18.

Групі й самому Клімачеву дорікають через радикальні тексти та стилістику проведення концертів (виступ у київському клубі «Бінго», на якому деякі з відвідувачів «зігували»). Зокрема, Українська Гельсінська група заявляла, що тексти групи сприяють розпалюванню міжнаціональної ненависті, пропагують ідеї нацизму й антисемітизму.

Також представники організацій не раз повʼязували «Сокиру Перуна» зі спецполком Нацгвардії «Азов», у лавах якого багато представників ультрас і правих рухів, які брали участь у нападах на ромів, ЛГБТ-марші та бійках з представниками антифашистських рухів.