ГПУ звільнила трьох прокурорів, які розслідували злочини проти Майдану. Це може призвести до затягування справи

Автор:
Анна Воробйова
Дата:

Генеральна прокуратура звільнила трьох прокурорів управління спеціальних розслідувань. Вони займалися розслідуванням справ Майдану.

Про це прокурор департаменту Олексій Донський розповів у коментарі «Громадському радіо».

За словами Донського, за процедурою скорочення звільнили Юрія Безщасного, Тетяну Дем’яненко та Віталія Тарасюка. Віталій Тарасюк був заступником керівника управління Сергія Горбатюка.

У повідомленні йдеться про те, що прокурорів звільнили, бо вони подали заяву на згоду про переатестацію у старій формі, оскільки не погоджувалися з новою формою.

Прокурори ж, за словами Донського, наполягали на тому, щоб механізм переатестації був прозорим. На його думку, звільнення прокурорів з цього підрозділу прокуратури може привести до значного затягування розслідування справ Майдану.

За даними ЗМІ, щоб пройти атестацію, прокурорів зобовʼязували підписати згоду на визнання будь-якої, навіть анонімної скарги, без її офіційного підтвердження.

«У цій згоді є пункт: «Згоден з тим, що під час проведення співбесіди і затвердження рішення кадровою комісією може братися до уваги інформація, отримана від фізичних та юридичних осіб (в тому числі анонімно), що не підлягає додатковому офіційному підтвердженню», — стверджує журналістка Ірина Ромалійська.

Sergii Gorbatuk, Алексей Донской и еще больше двух сотен прокуроров Генеральной прокуратуры Украины не допущены к...

Gepostet von Ирина Ромалийская am Freitag, 18. Oktober 2019

Частина прокурорів написала власні заяви на переатестацію та погоджувалася її пройти «за законом».

За даними Ромалійської, не пройшли переатестацію понад 200 прокурорів із близько 1300.