Мінкульт може припинити фінансування хору Верьовки після скандального виступу в шоу «Вечірній квартал»

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

Горлушко Вальдемар / УНІАН

Заступник міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк запропонувала припинити фінансувати хор Верьовки після скандалу з їхнім виступом на концерті «Вечірнього кварталу». Про це Подоляк написала у себе в Facebook.

«Якщо держава повернеться з фінансовою підтримкою «до джерел» (нематеріальної культурної спадщини, так сказати) — до відтворення і вивчення фольклорних форм (чим зараз займаються, наприклад, «Божичі», «Гуртоправці», «Гуляйгород», «Древо» і багато інших), а паралельно відмовиться від фінансування соцреалістичних проєктів, таких як #хорвірьовки, даючи таким колективам можливість самостійно виміряти свою «потрібність» глядачеві і спроможність, як це роблять зараз інші. Скільки сотень чи тисяч обурених громадян волатимуть про знищення «національної» культури?» — написала вона.

Заступник міністра висловила сумнів, чи «все, що колись було створено державою, треба підтримувати через дихальний апарат і крапельницю загальними засобами». Вона припустила, що якщо хор Верьовки потрібен українському народові, то глядач підтримає його на концертах. При цьому саму творчість колективу вона назвала «шароварщиною».

Тут буде провокація.Цікаве гіпотетичне питання: якщо держава розвернеться з фінансовою підтримкою «до джерел»...

Gepostet von Iryna Podolyak am Sonntag, 20. Oktober 2019

Що сталося?

20 жовтня у випуску шоу «Вечірній квартал» студії «Квартал 95» комік Євген Кошовий і жіноча частина Національного хору імені Верьовки піснею-пародією «Горіла хата» висміяли підпал будинку ексглави НБУ Валерії Гонтаревої. Під музику весільної пісні «Горіла сосна, палала» вони співали, зокрема: «Горіла хата, палала, у Лондоні жінка плакала... Хата горить в Гореничах, а в Лондоні Валерія думає на Валєріча».

На цю подію вже відреагувала сама Гонтарева. Вона назвала виступ «Кварталу 95» ганьбою. Бізнесмен Ігор Коломойський, якого теж згадали в пісні і якого Гонтарева звинувачувала в організації нападів на себе та свою сімʼю, заявив, що виступ йому дуже сподобався.

У серпні цього року ексглаву Національного банку Валерію Гонтареву на пішохідному переході в Лондоні збило авто. А 5 вересня в центрі Києва дотла згорів автомобіль Audi A7, який належав Антону Гонтареву — старшому синові Валерії Гонтаеєвої. Після цього, в ніч на 17 вересня невідомі спалили будинок Валерії Гонтаревої в селі Гореничі під Києвом.