Ведучі ліванського телеканала OTV образили українок у прямому ефірі. Посольство України опублікувало ноту протесту

Автор:
Юлія Рябчун
Дата:

Ведучі ліванського телеканала OTV Абду Ель Хелу і Скарлетт Хаддад у ранковому шоу образили українських жінок, обговорюючи протести на вулицях країни. У відповідь посольство України в Лівані опублікувало ноту протесту, і канал приніс свої вибачення.

Що відбувається в Лівані?

Антиурядові мітинги почалися в Лівані 17 жовтня і переросли в національний страйк. Формально причиною протестів стало податкове нововведення коаліційного уряду Саада Харірі. Влада вирішила обкласти додатковим митом дзвінки IP-телефонії. Під новий податок у розмірі $6 на місяць підпадали додатки FaceTime і WhatsApp. Крім того, напередодні в пресу просочився проект бюджету, який обурив людей скороченням соціальних виплат і збільшенням внутрішнього боргу.

У відповідь до будівлі парламенту і палацу уряду Бейрута вийшли тисячі молодих людей. Вони протестували проти надзвичайного стану в економіці країни і скандували: "Народ хоче зміни режиму!». У вересні уряд Лівану скоротив соціальні виплати і пенсії держслужбовцям і військовим, щоб уникнути дефолту.

Після протестів міністр телекомунікацій Лівану Мухаммед Шукир заявив про скасування податку на IP-телефонію, але мітинги і зіткнення з поліцією не припинилися. Маніфестанти звинуватили владу в корупції і зажадали негайної відставки уряду. У Бейруті закриті банки, університети, школи і великі мережеві магазини, власники яких також вийшли підтримати протести.

Що сказали ведучі?

Вуличні протести стали головною темою для новин і ЗМІ. Ведучі каналу OTV у ранковому шоу іронізували на адресу учасників мітингу і некоректно пожартували про українських жінок. Вони заявили, що «кожен чоловік може залишити своїх дружин вдома» і не вести їх на мітинги, бо в акціях беруть участь українки. «На пʼятий день демонстрацій вже 26 випадків заручин, 55 шлюбів і понад 700 розлучень, — заявив ведучий каналу Абду Ель Хелу. — Давайте подивимося, наскільки вони вагітні».

Після того як сюжет з образами вийшов в ефір, посольство України опублікувало ноту протесту і закликало керівництво каналу вибачитися, а також вжити заходів щодо ведучих. «Посольство України в Ліванській Республіці високо поважає демократичні стандарти та свободу вираження думок у ліванських засобах масової інформації. Ми високо оцінюємо професійну роботу ліванських журналістів, зокрема телеканала OTV. Однак посольство України в Ліванській Республіці і українська спільнота в Лівані обурені коментарями ведучих щодо українських жінок», — йдеться в заяві, підписаній послом України в Лівані Ігорем Осташем.

Дипломати назвали заяви ведучих «неприйнятними» і закликали керівництво каналу надати правову оцінку ситуації.

Посольство України в Лівані рішуче засуджує образливі висловлювання та приниженя гідності українських та ліванських громадян журналістами телеканалу OTV та чекає від каналу правової оцінки цих дій та вибачень

Gepostet von Embassy of Ukraine in Lebanon/Посольство України в Лівані am Donnerstag, 24. Oktober 2019

Наступного дня генеральний директор каналу OTV направив до посольства лист з вибаченнями. У ньому зазначолося, що ведучі не висловлювали свою особисту думку, а читали анекдоти і жарти з соцмереж. «Канал ОТV, який підтверджує, що все сказане було лише взято з соціальних мереж, наполягає, що він з усією повагою і вдячністю ставиться до України та її народу, і абсолютно відкидає будь-які образи її громадян», — йдеться в документі.

Посольство України в Лівані отримало від Генерального менеджера каналу OTV Роя Хашема відповідь з роз'ясненнями та ...

Gepostet von Embassy of Ukraine in Lebanon/Посольство України в Лівані am Donnerstag, 24. Oktober 2019