Депутати Ради звернулися до конгресменів США на підтримку полку «Азов»

Автор:
Юлія Рябчун
Дата:

Народні депутати направили членам Конгресу США лист на підтримку спецпідрозділу Національної гвардії «Азов». Автори документа — Богдан Яременко та Марина Бардіна («Слуга народу»), лист підписали 39 депутатів, повідомляє Міністерство внутрішніх справ у Facebook.

«Спроби назвати «Азов» «терористичною організацією» або «насильницьким іноземним угрупованням білих супрематистів» болем відгукуються в серцях українських військових і добровольців, які захищають країну від окупантів», — йдеться в листі.

Автори підкреслюють, що «в умовах війни будь-яка критика військових повинна бути аргументованою, а докази їхньої причетності до правопорушень — беззаперечними». «Спроби дискредитації українських Збройних сил і Нацгвардії — надзвичайно підступна і небезпечна зброя. Вона вбиває не людей, а смисли, ідеї, переконання», — йдеться у зверненні.

39 депутатів ВР України надіслали листа до своїх американських колег на підтримку спецпідрозділу НГУ "Азов" "Спроби...

Gepostet von МВС України am Freitag, 1. November 2019

Що сталося?

21 жовтня члени палати представників США підписали звернення до Держсекретаря США Майкла Помпео з вимогою внести спецполк Нацгвардії «Азов» у список іноземних терористичних організацій. Автор звернення, конгресмен від штату Нью-Йорк Макс Роуз повʼязав «Азов» із 28-річним австралійцем Брентоном Таррантом, який влаштував стрілянину в мечеті новозеландського міста Крайстчерч.

У відповідь міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав кампанією з дискредитації звернення 40 конгресменів. При цьому він додав, що нападки на «Азов» говорять про якість боротьби полку за територіальну цілісність країни.