Україна вимагає від Росії повернути кораблі, конфісковані під час атаки в Керченській протоці

Автор:
Тая Решетнікова
Дата:

Київ направив Росії ноту з вимогою повернути кораблі, які були затримані під час провокації в Керченській протоці. Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на брифінгу після зустрічі з міністром закордонних справ Естонії Урмасом Рейнсалу.

«Ми готові забрати ці кораблі. МЗС направив Росії ноту з вимогою вказати координати і час, коли ми можемо забрати наші кораблі», — заявив Пристайко.

Він також припустив, що затримка з передачею кораблів може бути повʼязана з ліквідацією слідів обстрілу. «Я хотів би подивитися на цих кораблях сліди обстрілу, чи повʼязана ця затримка з тим, що саме зараз ліквідують сліди обстрілу на наших кораблях», — додав Пристайко.

  • У Гамбурзі 25 травня відбулося засідання Міжнародного трибуналу з морського права, який розглядав справу про захоплення українських моряків біля берегів Криму. Дії Росії були визнані незаконними, у звʼязку з чим трибунал заявив про вимогу звільнити взятих у полон у Керченській протоці українців і захоплені кораблі.
  • 25 червня 2019 року Росія перемістила захоплені українські військові катери «Бердянськ» (U175) і «Нікополь» (P176), а також буксир «Яни Капу» (А947) зі стоянки суден «Генмол» у Керчі в невідомому напрямку.
  • 7 вересня відбувся обмін полоненими між Росією та Україною. З російських вʼязниць в Україну прибули 35 осіб, у тому числі Олег Сенцов, Роман Сущенко, Володимир Балух, Павло Гриб, Олександр Кольченко, Станіслав Клих, а також моряки, захоплені в Керченській протоці.
  • Микола Полозов, адвокат звільнених з російського полону українських військових моряків, висловив побоювання, що Російська Федерація оголосить його підзахисних у розшук. Моряки залишаються в статусі обвинувачених у Росії, а їхня справа зараз на стадії ознайомлення з матеріалами стороною захисту.