Суд у Гаазі визнав юрисдикцію над позовом України проти Росії

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Міжнародний суд ООН у Гаазі (Нідерланди) визнав свою юрисдикцію над судовим позовом України проти Росії.

Суд дозволив застосувати до цієї справи Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

13 голосами проти трьох судді відкинули твердження Росії, що Міжнародний суд не має юрисдикції над цією справою. Такою ж кількістю голосів суд визнав юрисдикцію Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризмом над цією справою.

15 голосами проти одного судді визнали юрисдикцію Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації над цією справою.

МИ ВИГРАЛИ!!!

Gepostet von Lana Zerkal am Freitag, 8. November 2019

Про що йдеться?

У 2017 році, після виконання всіх виснажливих досудових процедур Україна звернулася до Міжнародного суду з проханням розглянути спір щодо нехтування Росією згаданими вище конвенціями.

Київ наполягає, що Росія порушує міжнародну Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, підтримуючи бойовиків на Донбасі, і Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації через утиски кримських татар та українців в анексованому нею Криму.

У 2018 році Україна подала свій меморандум, який детально фіксує та описує кожний факт порушення Росією своїх міжнародно-правових зобов’язань.