Премʼєру фільму Поланського у Франції зірвали протестувальники. Режисера знову звинувачують у зґвалтуванні

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

Протестувальники в Парижі зірвали перший показ у Франції фільму Романа Поланського «Офіцер і шпигун» після публікації нового звинувачення у зґвалтуванні, пише The Guardian.

Група з близько 40 активістів заблокувала показ картини в кінотеатрі на вулиці Шампольон. «Скасування цього показу не є перемогою. Перемога буде тоді, коли закінчиться безкарність ґвалтівників», — сказала журналістам активістка Хлоя Мадеста.

Фільм «Офіцер і шпигун» розповідає про найгучніший судовий процес в історії Франції — справу Дрейфуса.

Про що йдеться?

Французька актриса Валентин Моньє у відкритому листі до щоденної газети Le Parisien звинуватила 86-річного режисера у зґвалтуванні. За словами Моньє, інцидент стався 44 роки тому на гірськолижному курорті у Швейцарії. Друзі познайомили її з режисером, а наступного дня вони каталися разом на лижах. Поланськи запитав її про готовність до фізичної близькості, коли вони удвох опинилися на підйомнику. Дівчині на той момент було 18 років, вона відповіла відмовою, але продовжила кататися в компанії з усіма.

Увечері того ж дня вона пішла з режисером в ресторан, після чого повернулася з ним у будиночок, який вони орендували компанією, де він нібито і зґвалтував її.

«Він бив мене, зривав з мене одяг, якоїсь миті я здалася, тоді він змусив мене піддатися низці неприємних дій. На той момент мені ледве виповнилося 18 років», — згадує актриса події 44-річної давнини.

62-річна Моньє пояснила, що тоді не подала заяву в поліцію зі страху, що режисер, який вже мав славу розбещувача малолітніх, може її вбити, щоб уникнути розголосу. Розповісти про те, що трапилося, вона вирішила після новин про вихід нового фільму Поланського.