Слідство.Інфо: ГПУ передала до суду справу щодо «плівок Вовка»

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

Генеральна прокуратура завершила досудове розслідування щодо так званих «плівок Вовка». Ідеться про скандальні записи розмов із кабінету ексголови Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) Павла Вовка з його колегами.

Про це повідомила представниця ГПУ Юлія Малашич у коментарі «Слідству.Інфо»

«Сьомого листопада ухвалено рішення про завершення досудового розслідування», — розповіла вона й додала, що наразі підозрюваним суддям надали можливість ознайомитися з матеріалами кримінального провадження.

За словами прокурорки, після відкриття матеріалів справу передадуть до суду та вже розглядатимуть по суті. Водночас, зараз підозрювані судді ОАСК продовжують оскаржувати дії ГПУ.

«У Шевченківському райсуді ще досі перебувають на розгляді їхні скарги на повідомлення про підозру, які можуть поставити хрест на цьому провадженні», — зазначила Малашич.

Про що йдеться?

26 липня Національне антикорупційне бюро (НАБУ) спільно з Управлінням спеціальних розслідувань Генпрокуратури провели обшуки в приміщенні Окружного адмінсуду Києва. Правоохоронці розслідували дії ексголови адмінсуду Павла Вовка та його колег — суддів ОАСК Євгена Аблова й Ігоря Погрібніченка, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івана Шепітка.

За даними слідства, Вовк нібито через небажання проходити оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) створював перешкоди в діяльності окремих її членів. Наразі усім фігурантам за фактами втручання в діяльність ВККС та ухвалення неправосудних рішень оголосили підозри.

Пізніше НАБУ опублікувало записи розмов судді Вовка на своєму YouTube-каналі. Серед іншого із записів стало відомо, що суддя домовлявся про купілю коштовного антикваріату й старовинних монет.