Україна за закритими дверима підписала з Росією протокол про вилов риби в Азовському морі. Активісти вимагають розслідування

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Україна та Росія 13 листопада підписали двосторонній протокол про розподіл квот на вилов риби в Азовському морі на 2020 рік. Засідання відбулося в Бердянську, сторони спілкувалися за допомогою відеозв’язку.

На засідання не допустили журналістів та активістів, які протестують проти підписання протоколу з країною-агресором в рамках досі чинного договору про риболовлю в Азовському морі.

«Чи видає російська сторона після підписання протоколу квоти підприємствам в окупованому Криму. За нашими відомостями, так. Українська сторона якимось чином легітимізує цей процес. У нас також були питання щодо власності Держрибагентства на окупованій території, доступу українських рибалок в Керченську протоку, якого вони не мають», — сказав у коментарі «Крим.Реалії» кримськотатарський активіст Ерфан Кудусов.

Ексзаступник генпрокурора Євген Єнін заявив, що Міністерство закордонних справ України повинно відреагувати на підписання протоколу з Росією.

«Пахне» чи то банальною корупцією, чи елементами державної зради. У чому саме полягав інтерес України при підписанні протоколу, хто погодив його проєкт та надав повноваження на підписання, де АРК прописано як півострів з незрозумілою територіальною приналежністю; Україна отримала якісь смішні квоти на вилов риби», — написав Єнін на своїй сторінці у Facebook.

Експерт з питань міжнародної політики Ілія Куса закликав Службу безпеки України перевірити, чому досі підписуються документи з Росією, і чи немає в цьому ознак державної зради.

Сподіваюсь, що МЗС України вже ближчим часом відреагує на цей прикрий інцидент, що «пахне» чи то банальною корупцією чи...

Gepostet von Eugene Enin am Freitag, 15. November 2019

Як це рішення пояснюють в уряді?

Раніше Міністерство енергетики та захисту довкілля просило громадськість підтримати «вимушені переговори» з Росією щодо вилову риби. У заяві наголошували, що якщо протокол не буде підписаний, то Україна не зможе законно вести промисловий вилов риби в Азові, для вилову залишиться лише прибережна частина.

«Йдеться про 90 підприємств, які здійснюють промисловий вилов та переробку риби. На цих підприємствах працюють 4 000 рибалок та експлуатується понад 800 плавзасобів. Рибу в Азовському морі виловлюють для внутрішнього ринку України, вона дешевша за імпортну і тому доступна малозабезпеченим верствам населення», — повідомляли перед підписанням протоколу в міністерстві.

  • У лютому 2019 року Україна і Росія підписали протокол про розподіл квот на вилов риби в Азовському морі.
  • У жовтні 2018 року перемовини між Україною і Росією закінчилися скандалом у Києві. Тоді голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив про неприпустимість подібних переговорів і вимагав від СБУ негайно видворити з України главу російської делегації, керівника Азово-Чорноморського територіального управління Росриболовлі Ігоря Рульова, який незаконно перетинав адмінкордон між Кримом і Херсонською областю.