Справа бракованих бронежилетів: суд обрав запобіжний захід п’ятому підозрюваному з Міноборони

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід пʼятьому фігуранту справи про закупівлю бракованих бронежилетів за завищеною ціною — посадовцю Міністерства оборони. Про це повідомляє пресслужба Генпрокуратури.

Трьом посадовцям обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням розміру застави у 76 млн грн кожному.

Ще двом посадовцям призначено домашній арешт.

Посадовців підозрюють у закупівлі неякісного речового майна для ЗСУ за завищеною ціною.

Що це за справа?

Керівник групи прокурорів ГПУ Микола Середа розповів, що в рамках розслідування було встановлено, що Міноборони планувало закупити 20 тис. бронежилетів, які не мали необхідних балістичних характеристик. «В умовах дощу тканина пробивалася. Встановлено, що виробник використовував у бронежилетах набагато менше шарів тканини, ніж повинно бути. У квітні було поставлено 4 тис. бронежилетів. Насправді вони не відповідали технічним умовам. Пластини були неякісні», — повідомив Середа.

Він підкреслив, що браковані бронежилети прийняли на склади Міноборони під тиском заступника міністра оборони, імʼя якого Середа не назвав. За його словами, загалом було поставлено 11 тис. неякісних бронежилетів.