Коммерсантъ: Росія поверне Україні захоплені в Керченській протоці кораблі до «нормандського саміту»

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Росія погодилася повернути Україні захоплені в Керченській протоці кораблі до «нормандського саміту», який запланований у Парижі на 9 грудня.

Як повідомляє «Коммерсантъ» з посиланням на джерела, сторони вже на фінальній стадії узгодження місця і часу передачі трьох суден.

Два бойові катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу» в узгоджену точку доставлять три російські буксири, після чого їх заберуть українські судна.

Особиста зброя українських моряків, рації та суднові документи залишаться у росіян. «Усе це фігурує як речові докази в кримінальній справі, порушеній у РФ після інциденту», — сказано в повідомленні.

  • У Гамбурзі 25 травня відбулося засідання Міжнародного трибуналу з морського права, який розглядав справу про захоплення українських моряків біля берегів Криму. Дії Росії були визнані незаконними, у звʼязку з чим трибунал заявив про вимогу звільнити захоплених у полон у Керченській протоці українців і кораблі.
  • 7 вересня відбувся обмін полоненими між Росією та Україною. З російських вʼязниць в Україну прибули 35 осіб, зокрема Олег Сенцов, Роман Сущенко, Володимир Балух, Павло Гриб, Олександр Кольченко, Станіслав Клих, а також моряки, захоплені в Керченській протоці.
  • Микола Полозов, адвокат звільнених з російського полону українських військових моряків, висловив побоювання, що Російська Федерація оголосить його підзахисних у розшук. Моряки залишаються в статусі обвинувачених у Росії, а їхня справа зараз на стадії ознайомлення з матеріалами стороною захисту.