Гендиректорка Нацмузею історії оскаржує в суді перевірку музею, через яку її відсторонили від посади

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

Генеральна директорка Національного музею історії України Тетяна Сосновська, яку минулого тижня відсторонили від посади, позивається до Міністерства культури щодо призначення та проведення перевірки діяльності музею.

Відповідний позов надійшов до Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК).

Наразі вирішується питання щодо відкриття провадження за цим позовом.

Як зазначили в суді, позивач просить ОАСК визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства культури України в частині призначення перевірки.

Також позивач просить суд встановити відсутність повноважень у державного секретаря Міністерства, голови комісії з проведення ліквідації МКУ Ростислава Карандєєва щодо призначення та проведення перевірки діяльності Національного музею історії України та діяльності генеральної директорки музею Тетяни Сосновської.

Що за скандал з Нацмузеєм історії?

Як розповіли theБабелю в музеї, це багаторічний конфлікт колективу, який триває з 2015 року, відтоді як на посаду гендиректора призначили Тетяну Сосновську. Група працівників була незгодна з її призначенням та увесь цей час виступала проти.

Як ідеться в наказі Міністерства, відомство розпочало перевірку відповідно до звернення голови профспілкової організації музею Богдалової А. та її заступника Іванової О. щодо «неправомірних дій гендиректора». За словами в. о. гендиректора музею Богдана Патриляка, Іванова звернулася до омбудсмена після свого звільнення з музею, що і спричинило перевірку. Він стверджує, що за час керівництва Сосновської «було систематично порушено законодавство України».

«Держаудит нарахував понад 2 млн грн збитків, завданих за керівництва Сосновської. Це доведено судом. Вона оскаржувала висновок Держаудиту в суді, але програла», — розповів Патриляк.

Тетяна Сосновська заявила theБабелю, що більшість колективу вирішила не допускати перевірки Мінкульту, а вона надалі планує виконувати обов’язки гендиректора, попри нове призначення міністерства.

«Я залишаюся працювати гендиректором, щоб утримати колектив у робочому стані, і не маю наміру виконувати наказ, поки Кабмін не розгляне нашу скаргу. Чому призначили на посаду в. о. гендиректора не нейтральну людину, а особу зі скаржників, яка роками ходила на страйк під міністерство? У колективі 270 осіб, а страйкує тільки близько десятка людей», — розповіла Сосновська.

Також відсторонена гендиректорка заявила, що наказ вважає незаконним і планує оскаржувати його в суді.

«Наші юристи дійшли висновку, що державний секретар Міністерства культури не мав права підписувати цей наказ, бо він був виданий із перевищенням повноважень, і сам документ був оформлений з порушенням діловодства», — додала Сосновська.