Україна виграла апеляцію за скаргою Газпрому на рішення Стокгольмського арбітражу

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Україна виграла апеляцію за першою скаргою російського «Газпрому» на рішення Стокгольмського арбітражу. Про це заявив виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко у Facebook.

«Повна перемога! Україна знову перемагає! Ми виграли апеляцію по першій скарзі Газпрому на рішення Стокгольмського арбітражу! Подробиці трохи згодом», — написав Вітренко.

Повна перемога!Україна знову перемагає!Ми виграли апеляцію по першій скарзі Газпрому на рішення Стокгольмьского арбітражу!Подробиці трохи згодом.

Gepostet von Yuriy Vitrenko am Mittwoch, 27. November 2019

На сайті Апеляційний суд округу Свеа у Швеції повідомляється, що суд відхилив першу апеляцію «Газпрому» за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

У грудні 2017 року і лютому 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс рішення за позовами між «Нафтогазом» і «Газпромом» на постачання і транзит газу.

Крім того, за словами Вітренка, суд зобовʼязав «Газпром» виплатити €1,02 млн судових витрат. «Газпром має компенсувати Нафтогазу витрати на судовий процес у розмірі 1 021 774,26 євро та 1 650 000 грн, з яких 1 000 000 юридичні витрати, і платити відсотки у відповідності до Секції 6 Акту про відсотки на ці дві вищезазначені суми з моменту винесення рішення суду і до моменту здійснення оплати», — повідомив Вітренко.

Неофіційний переклад рішення апеляційного суду округу Свеа у м. Стокгольм, Швеція. "1. Апеляційний суд відхиляє скаргу...

Gepostet von Yuriy Vitrenko am Mittwoch, 27. November 2019

Що сталося?

«Нафтогаз» і «Газпром» почали судитися в 2014 році. Російський монополіст вимагав від української компанії $56 млрд через відмову від принципу «бери або плати», за яким «Нафтогаз» був зобовʼязаний викуповувати фіксовані обсяги газу. Вимоги української сторони вкладалися в $44 млрд.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов «Нафтогазу» до «Газпрому» щодо недостатнього обсягу транзиту. Українська компанія домоглася компенсації в сумі 4у Стокгольмі, «Газпром» має виплатити 2,56 мільярда доларів на користь «Нафтогазу». Українська компанія також домоглася зменшення обовʼязкових річних обсягів закупівель газу з 52 мільярдів кубометрів до 5 мільярдів кубометрів.