«Бошки відібʼю». Депутатам «Голосу» погрожував представник фармкомпанії через закон про зниження цін на ліки

Перегляди:
1114
Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

На засіданні Комітету з питань здоровʼя нації, де депутати фракції «Голос» Ольга Стефанишина і Олександра Устінова представляли законопроєкт № 2089 про зниження цін на ліки, колишній радник міністра охорони здоровʼя і заступник директора фармкоманії «ІнтерХім» Олександр Чумак почав погрожувати.

Про це повідомила пресслужба партії, а Стефанишина опублікувала в Facebook відео інциденту.

«Давайтє начінайтє, бо я щас їм бошкі атаб‘ю», - сказав Олександр Чумак, екс-радник (а по факту досі радник) міністра охорони здоров‘я Zoryana Skaletska, коли я представила законопроект 2089 про зниження цін на ліки в Україні сьогодні на Комітеті.Це так колишній працівник (чи досі працівник?) фармацевтичної компанії, який невідомо що робить в залі комітету, сидячи поряд із заступником міністра Андрієм Семиволосом, вказує, що треба робити з авторами законопроекту (тобто мною та Ustinova Alexandra). І дає команду дистриб‘юторам і фармвиробникам «валити» наш законопроект. З одного боку, це реально страшно, коли така людина прямо висловлює погрози. З іншого, я точно розумію, на який мозоль наступили ми з Сашею тим, хто хоче лишити ціни на ліки надвисокими в Україні.Напевно, через це Комітет сьогодні провалив наш законопроект 2089 і рекомендуватиме Раді відправити його на доопрацювання-тобто в утиль.Або члени Комітету, включно з Mihail Radutsky бояться, що їм повідривають бошки за реальні зміни на благо пацієнтів. Або... інших пояснень я не маю(Так от, шановні друзі.Я НЕ БОЮСЯ.Зміни, особливо в такій чутливій сфері, як охорона здоров‘я - це завжди важко. Але це потрібно мільйонам українців, які сьогодні втридорога переплачують за ліки в наших аптеках.Тому дуже чекаю розгляду проекту закону в залі парламенту і сподіваюся, що там рука фарми не така всемогутня.Далі точно буде 😉#ЗдоровяНаціїСмертьВорогам#РеваншАстанавісь

Gepostet von Olga Stefanyshyna am Mittwoch, 27. November 2019

«Починайте, або я їм зараз бошки відібʼю», — сказав Чумак під час обговорення проєкту.

Стефанишина зазначила, що закон дає можливість закуповувати ліки в країнах, де вони дешевші, і вбиває монополію, яку створили українські фармкомпанії. За її словами, Чумак «дав команду дистрибʼюторам і фармвиробникам валити законопроєкт», і Комітет його не підтримав.

У «Голосі» назвали висловлювання Чумака прямою погрозою.

«З одного боку — це реально страшно, коли така людина прямо висловлює погрози. З іншого — я точно розумію, на який мозоль наступили ми з Сашею тим, хто хоче лишити ціни на ліки надвисокими в Україні. Напевно, через це Комітет сьогодні провалив наш законопроєкт і рекомендуватиме Раді відправити його на доопрацювання, тобто в утиль», — написала нардеп.