САП оголосила підозру «хрещеному батькові контрабанди» Альперіну

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру одеському бізнесмену Вадиму Альперіну в організації корупційних схем на митниці. Про це повідомляється на сторінці САП у Facebook.

Слідство вважає Альперіна організатором злочинної схеми, пов’язаної з розмитненням імпортованих в Україну товарів за заниженими цінами. Від реалізації цієї схеми держава зазнала понад 77 млн грн збитків.

Альперіну оголошено підозру за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків), ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

ПОВІДОМЛЕНО ПРО ПІДОЗРУ ОРГАНІЗАТОРУ КОРУПЦІЙНОЇ СХЕМИ НА МИТНИЦІ, ЩО ЗАВДАЛА ПОНАД 77,7 МЛН ГРИВЕНЬ ЗБИТКІВЗа...

Gepostet von Спеціалізована антикорупційна прокуратура am Donnerstag, 28. November 2019
  • Вранці 26 листопада НАБУ затримало 7 митників. Тоді ЗМІ припускали, що обшуки відбувались у «справі Альперіна». Пізніше стали відомі деталі оборудки Альперіна. Він імпортував товар у величезних кількостях, переважно з Китаю. Підробляючи документи, він умисно занижував митну вартість товарів. Митниця, зі свого боку, все одно оцінювала товар за справжньою вартістю. Альперін сплачував податки в повному обсязі, але потім йшов з фіктивними документами до суду і повертав собі всі раніше сплачені податки.
  • Президент Володимир Зеленський назвав Альперіна «хрещеним батьком контрабанди» і пообіцяв за нього «цінний подарунок».
  • Увечері 27 листопада Альперін прийшов на допит у САП, але його затримали працівники НАБУ.