«Слідство. Інфо»: ДБР заплатить 1,5 млн гривень за компʼютери фігуранту власного розслідування

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Державне бюро розслідувань планує придбати 30 комп’ютерів у фірми «Техніка для бізнесу», де правоохоронці кілька місяців тому проводили обшуки. Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо».

Договір про купівлю уклали 5 грудня за підсумками аукціону Prozorro. ДБР витратиться майже 1,5 млн грн на купівлю 30 комплектів комп’ютерів, захищених від зовнішнього впливу, які правоохоронці планують використовувати для обробки даних. «Техніка для бізнесу» повинна поставити комп’ютери до 31 грудня.

Як зʼясували журналісти, у липні Держбюро відкрило провадження, де фігурує ця фірма. У межах цього провадження Печерський районний суд столиці дозволив правоохоронцям вилучити документацію у «Техніки для бізнесу». У підсумку правоохоронці отримали документи.

Кримінальне провадження стосується розтрати бюджетних коштів службовцями Державного центру кіберзахисту Держспецзв’язку протягом 2017—2019 років. За даними слідства, 19 жовтня 2018 року Держспецзв’язок закупив за 3,3 млн грн обладнання у фірми «Ньютест Україна», яка, своєю чергою, придбала це обладнання у «Техніки для бізнесу» за майже 3 млн грн. Відтак, вважають правоохоронці, державний центр переплатив майже 300 тисяч гривень.

Зазначається, що за чотири роки «Техніка для бізнесу» перемогла майже в 300 тендерах, внаслідок чого уклала договорів на майже 83 млн грн. У 2018 році кілька разів у «Техніки для бізнесу» закуповувало обладнання теруправління ДБР у Львові.