Режисер Полянський заперечує зґвалтування актриси та звинувачує ЗМІ у «створенні монстра»

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Голлівудський режисер Роман Полянський заперечує звинувачення французької актриси Валентини Моньє у зґвалтуванні.

Про це він розповів в інтервʼю журналу Paris Match. Це його перше інтервʼю після останніх звинувачень у зґвалтуванні.

Режисер заявив, що не памʼятає Моньє і заперечує, що застосовував до неї силу. «Легко звинувачувати, коли минуло кілька десятиліть, і коли точно відомо, що ніякий судовий процес повністю мене не виправдає [...]. Це божевілля! Я не бʼю жінок», — сказав Полянський.

Він зазначив, що ситуацію ускладнює те, що двоє його помічників, які могли підтвердити його слова, вже мертві. При цьому, Полянський звинувачує ЗМІ у цькуванні і розпалюванні скандалу.

«Протягом багатьох років ЗМІ намагалися зробити мене монстром. Я звик до наклепу, я виробив захист, панцир. Але для моїх дітей це жахливо. Вони сильно страждають. Вони отримують образи, погрози в соціальних мережах», — розповів режисер.

Про що йдеться?

Французька актриса Валентин Моньє у відкритому листі до щоденної газети Le Parisien звинуватила 86-річного режисера у зґвалтуванні. За словами Моньє, інцидент стався 44 роки тому на гірськолижному курорті у Швейцарії. Друзі познайомили її з режисером, а наступного дня вони каталися разом на лижах. Полянський запитав її про готовність до фізичної близькості, коли вони удвох опинилися на підйомнику. Дівчині на той момент було 18 років, вона відповіла відмовою, але продовжила кататися в компанії з усіма.

Увечері того ж дня вона пішла з режисером в ресторан, після чого повернулася з ним у будиночок, який вони орендували компанією, де він нібито і зґвалтував її.

«Він бив мене, зривав з мене одяг, якоїсь миті я здалася, тоді він змусив мене піддатися низці неприємних дій. На той момент мені ледве виповнилося 18 років», — згадує актриса події 44-річної давнини.

62-річна Моньє пояснила, що тоді не подала заяву в поліцію зі страху, що режисер, який вже мав славу розбещувача малолітніх, може її вбити, щоб уникнути розголосу. Розповісти про те, що трапилося, вона вирішила після новин про вихід нового фільму Полянського.