Борг Януковича: Верховний суд Великої Британії відклав розгляд справи

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Верховний суд Великої Британії відклав розгляд суперечки між Україною та Росією щодо $3 млрд так званого «боргу Януковича». Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

У четвер суд завершив слухання остаточної апеляційної скарги української сторони. Слухання тривали чотири дні. За їхніми результатами судді повідомили, що винесення рішення відкладається на більш пізню дату.

«Результати остаточної апеляції щодо заяви Росії про винесення рішення у порядку спрощеного провадження будуть оголошені після проголошення Верховним Судом свого рішення, що станеться, імовірно, у 2020 році», — повідомили у Мінфіні.

«Борг Януковича»

Йдеться про судову суперечку про євробонди на суму $3 млрд, випущені Україною в 2013 році як позичка у Росії. Після втечі експрезидента українська влада відмовилася визнавати цей борг. У лютому 2016 року Росія подала до Високого суду Лондона позов про стягнення заборгованості за єврооблігаціями. Суд у березні 2017 року схвалив прискорений розгляд зазначеного позову, фактично відкинувши основні заперечення України. Своїм рішенням суд зобовʼязав Україну сплатити Росії номінальну вартість єврооблігацій на $3 млрд, суму нездійсненого купонного платежу на $75 млн, а також штрафні відсотки, що нараховуються у сумі $674 тис. за кожен день прострочення та частину витрат у межах розгляду.

Україна подала апеляцію, Апеляційний суд рішенням від 14 вересня 2018 року постановив, що суд першої інстанції повинен розглянути справу за повною процедурою. Апеляційний суд підтвердив правомірність відмови Україні у розгляді трьох з чотирьох підстав, заявлених нею з метою уникнути виконання зобовʼязань за цим єврооблігаціями. Одночасно суд констатував, що четвертий аргумент про те, що випуск єврооблігацій був зроблений під тиском Росії, не може бути відхилений без проведення всеосяжного судового процесу. Обидві сторони оскаржили це рішення у Верховному суді.