Конституційний суд відмовився поновити звільненого голову Шевчука, незважаючи на судове рішення

Автори:
Костя Андрейковець, Оксана Коваленко
Дата:

Судді Конституційного суду відмовилися поновити на посаді звільненого голови КС Станіслава Шевчука, незважаючи на рішення Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) про його поновлення.

Джерело theБабеля в Конституційному суді розповіло, що на спеціальному засіданні питання про поновлення Шевчука не набрало достатньо голосів суддів. За відповідне рішення проголосували 9 суддів з 16. Така ситуація в регламенті КС не передбачена, тому і було скликано засідання.

Співрозмовник зазначив, що для рішення стосовно Шевчука необхідні дві третини голосів присутніх суддів КС, а 9 голосів із 16 — це більшість суддів, але їх не достатньо. У той же час, він звернув увагу, що жодної постанови щодо цього голосування немає, а отже таке голосування можна вважати «сигнальним».

Колишній помічник Шевчука, екссуддя Денис Невядомський зазначає, що судді повинні ухвалювати відповідне рішення простою більшістю голосів.

Вчера, 18.12.2019 под давлением большинства судей Конституционного Суда Украины aтаман Тупицкий вынужден был назначить...

Gepostet von Denis Nevyadomski am Donnerstag, 19. Dezember 2019

У січні 2020 року має відбутися Апеляційне засідання на рішення ОАСК про поновлення Шевчука на посаді судді КС та голови суду.