НАБУ оголосило підозру ексзаступниці голови Міграційної служби Пімаховій. Через її викриття затримували агентів бюро

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру колишній першій заступниці голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Пімахову підозрюють в організації оформлення громадянину В’єтнаму посвідки на тимчасове проживання в Україні на один рік, з можливістю подальшого її продовження до трьох років. За це вона нібито отримала $1,8 тис.

Крім того, Пімахова запропонувала організувати для громадянина Ірану набуття громадянства України за нібито територіальним походженням, яке мало підтверджуватись завідомо неправдивими офіційними документами, з подальшим отриманням паспорта громадянина України та закордонного паспорта. За це колишня перша заступниця голови ДМС зажадала $30 тис. Їй оголошено підозру за ч. 4 ст. 368 (хабарництво) Кримінального кодексу.

ПОВІДОМЛЕНО ПРО ПІДОЗРУ КОЛИШНЮ ПЕРШУ ЗАСТУПНИЦЮ ГОЛОВИ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИУ четвер, 19 грудня 2019 року, за...

Gepostet von Спеціалізована антикорупційна прокуратура am Donnerstag, 19. Dezember 2019

Чим відома Пімахова?

Ексчиновниця Міграційної служби опинилася у центрі скандалу, коли під час спецоперації з її викриття у листопаді 2017 року були затримані детективи НАБУ. Пізніше директор НАБУ Артем Ситник звинуватив СБУ та Генпрокуратуру в зриві спецоперації. Зі свого боку, Генпрокуратура опублікувала записи розмов агентів НАБУ про те, як спонукати Пімахову взяти хабар. При цьому в опублікованих записах НАБУ Пімахова за місяць до заяви на агента сама говорить про незаконне виготовлення паспортів і їхню вартість — $30 тис.

За даними бюро, Генпрокуратура сповістила Пімахову про спецоперацію. Сама вона пояснила зволікання в подачі заяви небажанням псувати дружні стосунки з агентом. У межах справи проти агентів НАБУ в підрозділу вилучили всю техніку, носії з інформацією та документи підрозділу, який займався спецоперацією щодо незаконних паспортів. Розслідування очолював заступник генпрокурора Сергій Кізь. За даними захисту затриманого агента НАБУ, Кізь мав особистий інтерес у справі.