СБУ розкрила схему переправлення української зброї в гарячі точки на Близькому Сході

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Контррозвідка СБУ припинила діяльність міжнародного угруповання, яке через злочинну схему закуповувало українські комплектуючі до протитанкових ракетних комплексів для переправки їх у країни Близького Сходу, де тривають бойові дії.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Контррозвідка СБУ завадила постачанню українського озброєння до гарячих точок на Близькому СходіСБУ припинила...

Gepostet von Служба безпеки України am Donnerstag, 26. Dezember 2019

Група вихідців з Ірану намагалася налагодити поставки озброєння з допомогою офшорних компаній і фіктивних фірм, які зареєстровані в Україні, Ірані, Туреччині та країнах Балтії. «Протиправна діяльність є частиною неофіційної фінансово-розрахункової системи «хавали», яка є незаконною альтернативою офіційним платіжним системам», — повідомили у відомстві.

Бійці спецслужби провели обшуки в офісах і помешканнях зловмисників у Київській і Дніпропетровській областях. Були вилучені фінансові документи, печатки, іноземні бланки, ключі доступу до систем клієнт-банк, компʼютери, флешки та смартфони. Також вилучили майже $600 тисяч і €235 тисяч готівкою.

Розпочаті кримінальні провадження за ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину організованою групою), ч. 2 ст. 201 (контрабанда), ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК. Вирішується питання про накладення арешту на майно.