«Газпром» виплатив «Нафтогазу» $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Російський «Газпром» виплатив «Нафтогазу» $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на представника компанії.

«З метою виконання домовленостей, досягнутих у Мінську 20 грудня, «Газпром» здійснив виплату $2,9 млрд «Нафтогазу України» відповідно до рішення Арбітражного інституту ТПП Стокгольма в термін, передбачений протоколом від 20 грудня», — сказав він.

Виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко підтвердив цю інформацію.

Так, Україна отримала 2.918 мільярдів доларів США від Газпрому на виконання рішення Стокгольмського арбітражу!Подробиці згодом...

Gepostet von Yuriy Vitrenko am Freitag, 27. Dezember 2019

У пресслужбі «Нафтогазу» зазначають, що сумарно «Газпром» заплатив $5 млрд, з урахуванням накопичених з 2018 року відсотків.

Маємо для вас вечірні новини. Вітаємо, друзі. Україна таки була права)Нафтогаз отримав від Газпрому 2,9 млрд дол. —...

Gepostet von Нафтогаз України - Naftogaz am Freitag, 27. Dezember 2019

Як все починалося?

«Нафтогаз» і «Газпром» почали судитися у 2014 році. Російський монополіст вимагав від української компанії $56 млрд за відмову від принципу «бери або плати», за яким «Нафтогаз» зобовʼязаний викуповувати фіксовані обсяги газу. Вимоги української сторони вкладалися в $44 млрд.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов «Нафтогазу» до «Газпрому» на недостатній обсяг транзиту. Українська компанія домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. За результатами двох арбітражних проваджень в Стокгольмі «Газпром» повинен виплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу». Україна також досягла зменшення обовʼязкових річних обсягів закупівель газу з 52 млрд кубометрів до 5 млрд кубометрів.