Україна закриває 170 пунктів пропуску на кордоні через спалах коронавірусу

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Кабінет міністрів вирішив з 12 березня закрити 170 з 219 пунктів пропуску на кордоні України. Про це на брифінгу заявив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

«З 219 пунктів пропуску з завтрашнього дня будуть працювати 49 пунктів пропуску. Решта будуть закриті для пропуску громадян і автотранспорту», — заявив Шмигаль. Також, за словами премʼєра, Україна «фактично припинила авіасполучення з Італією», а уряд рекомендуватиме припиняти авіасполучення з країнами, де зростає кількість випадків зараження.

Крім того, премʼєр додав, що уряд заборонив експорт медичних масок та засобів захисту. «Заборона набуває чинності з 12 березня. Вона буде діяти формально до 6 червня, але якщо ми заповнимо потребу внутрішню швидше, то ми скасуємо це обмеження на експорт», — повідомив Шмигаль.

Він пояснив, що через поширення інформації про коронавірус українці активніше скуповують засоби захисту, тому національні виробники таких товарів не встигають задовільнити попит.

  • Спалах інфекції COVID-19, яку спричиняє вірус SARS-CoV-2, розпочався наприкінці 2019 року в китайському місті Ухань. Згодом коронавірус почав стрімко поширюватися країнами Азії і до кінця січня дійшов до США та Євросоюзу. Окрім КНР, основні осередки спалаху наразі в Італії, Ірані, Південній Кореї, Франції, Іспанії, Німеччині та США. Всього у світі заражені 119 132 особи, з яких 65 765 одужали. Зафіксованих смертей — 4 284.
  • В Україні перший випадок коронавірусу виявили 3 березня. Його діагностували в Чернівцях у чоловіка, який раніше відвідував Італію.
  • Кабінет міністрів запланував ввести тритижневий карантин через розповсюдження коронавірусу нового типу.