Шмигаль запропонував розробити закон про передачу влади від «одного органу до іншого» під час епідемії

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль доручив уряду спільно з Верховною Радою розробити законопроєкт, який дозволить передавати повноваження управляти країною від «одного органу до іншого» під час епідемії COVID-19. Про це він заявив на засіданні Кабінету міністрів 18 березня.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вирішив посягнути на один зі стовпів держави: парламент. Точніше скасування його діяльності і делегування його повноважень комусь іншому.Процитую Статтю 6 Конституції: "Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову". Цей принцип існує з 17 сторіччя, на ньому будується будь-яка держава. Його відсутність означає в кращому випадку росію, в гіршому - Північну Корею. От там Кім Чен Ин і суддя, і міністр, і парламентар. Те, що новий прем'єр-міністр України відкрито пропонує передавати функції законодавчої гілки влади - іншим, а міністр МВС це радісно підтримує... ну це навіть не бананова республіка. В автократіях хоч намагаються зробити вигляд, що поділ влади існує.Якщо в Кабміні дозволяють собі такі висловлювання, то розраховують, що люди в паніці мають це з'їсти. А ще це означає, що сумний приклад папірєдників їх нічому не навчив. п.с. залишалась після цього одна нерозгадана загадка - для чого в уряді цілий віце-прем'єр з цифрової трасформації.

Gepostet von Solomiia Bobrovska am Mittwoch, 18. März 2020

Спочатку премʼєр говорив про передачу повноваження запроваджувати у країні надзвичайний стан від Ради до президента: «Треба розробити закон на уповноваження президента України вводити надзвичайний стан у разі неможливості Парламента зібратися та працювати. На випадок якщо Рада буде повністю унеможливлена збиратись, хтось у державі повинен мати право оголошувати такий стан. Прошу підготувати такий закон на час епідемії коронавірусу спільно з Радою, аби мати змогу передавати повноваження».

Після цього міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував розробити «дерево можливостей». Тоді Шмигаль зазначив, що треба розробити законопроєкт, який дозволить передавати повноваження з управління країною від «одного органу до іншого».

«Ми не знаємо, які наслідки [епідемії] будуть: чи Верховна Рада буде заблокована, чи Кабмін — невідомо, хто не зможе працювати через хворобу», — додав він.