«Не вірте страшилкам». Зеленський запевнив, що в Україні вірус поширюється повільніше, ніж в Європі

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Президент Володимир Зеленський виступив з відеозверненням у звʼязку з епідемією коронавірусу і заявив, що вірус поширюється по території країни повільніше, ніж у Європі.

Звернення Володимира Зеленського щодо протидії коронавірусу.

Президент України доповів про ситуацію щодо протидії коронавірусу, повідомивши, що станом на ранок 18 березня в країні зафіксовано 14 випадків захворювання на COVID-19. Володимир Зеленський зазначив, що в нас вірус поширюється не так швидко, як у Європі, принагідно закликавши не вірити фейкам і використовувати інформацію лише з офіційних джерел – сторінок МОЗу, уряду, Верховної Ради та Офісу Президента України.Крім того, Глава держави нагадав, що для підготовки учнів до ЗНО запущено щоденні трансляції онлайн-уроків. Їх можна переглянути на телеканалі «Рада», а також знайти на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки України: http://bit.ly/33uKwus Насамкінець Президент вкотре закликав усіх українців без зайвої потреби не виходити на вулицю, порадивши низку цікавих Інтернет-ресурсів із віртуальними турами українськими музеями.Зокрема: • віртуальні тури музеями просто неба: http://bit.ly/2U1qHHZ • 25 музеїв Львівщини, які можна відвідати онлайн: http://bit.ly/392wqkO• віртуальні екскурсії понад 20 музеями всієї України: http://bit.ly/3d9XTEGПереглянути це відео з субтитрами: http://bit.ly/3a23MBS

Gepostet von Офіс Президента України am Mittwoch, 18. März 2020

Глава держави підкреслив, що «страшилки про 400 тисяч хворих на коронавірус в Україні — брехня». «В черговий раз закликаю усіх українців довіряти тільки офіційним джерелам інформації», — сказав він.

За словами Зеленського, сьогодні (18 березня) виконується 57 авіарейсів, які повертають в Україну 11,5 тис. громадян. Серед них українці, які застрягли в Австрії і на Шрі-Ланці. «Сьогодні з Австрії в Україну спеціальним президентським бортом ми забираємо 33 громадянина», — додав президент.

Пізніше Офіс президента опублікував фото літака Зеленського, який доставив з Австрії в аеропорт «Бориспіль» 33 українця.

Літак Президента України доправив із Австрії до Міжнародного аеропорту «Бориспіль» понад 30 українців, які не могли...

Gepostet von Офіс Президента України am Mittwoch, 18. März 2020

Зеленський також закликав громадян звертатися в поліцію, якщо на роботі керівники вимагають писати заяву про звільнення за власним бажанням. «Ніхто не може змусити вас піти за власним бажанням, якщо такого бажання у вас немає. Не бійтеся і не падайте духом. Якщо керівник чинить на вас тиск, повідомляйте одразу в поліцію», — сказав президент.

За його словами, уряд з 1 квітня готовий нарахувати додаткові 1000 гривень для пенсіонерів, які отримують менше 5 тисяч грн. З 1 травня буде проведена індексація пенсій.

Президент додав, що всі, хто контактував з хворим на коронавірус народним депутатом Сергієм Шаховим, встановлені і вони пройдуть швидкий тест.