Депутати «Слуги народу» звернулися до генпрокурора, СБУ та ДБР з приводу записів з Єрмаком

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Група депутатів від «Слуги народу» написала відкритого листа в Офіс генпрокурора, Держбюро розслідувань, Службу безпеки і Міністерство внутрішніх справ з приводу розслідування можливих фактів корупції, зафіксованих на записах з участю брата глави Офісу президента Дениса Єрмака.

Лист нардепи опублікували на своїх сторінках у Facebook. Під ним підписалися 10 депутатів: Ігор Василів, Євген Петруняк, Єлизавета Богуцька, Дмитро Гурін, Лада Булах, Богдан Яременко, Анна Бондар, Микита Потураєв, Тетяна Циба, Іван Юнаков.

#УкраїнабезкорупціїЯк і обіцяв - публікую звернення народних депутатів до правоохоронних органів з приводу опублікованих нашим колегою Geo Leros записів

Gepostet von Yevhen Petrunyak am Mittwoch, 1. April 2020

Депутати обурені тим, що правоохоронців цікавить не зміст записів, а факт того, що вони були опубліковані. Нардепи назвали дії правоохоронців такими, що загрожують базовим правам і свободам. Також вони вважають, що на нардепа Гео Лероса, який оприлюднив записи, у такий спосіб чиниться тиск.

Депутати закликають розслідувати матеріали записів, у яких «інформація може свідчити про торгівлю державними посадами за участю посадових осіб Офісу президента».

  • 29 березня нардеп від «Слуги народу» Гео Лерос опублікував у Facebook відео, де брат глави Офісу президента Андрія Єрмака Денис обговорює питання призначення на різні державні посади. Андрій Єрмак після подав заяви до СБУ та ДБР у звʼязку з поширенням цих відео.
  • 30 березня в коментарі «Бабелю» Денис Єрмак спростував інформацію про те, що обговорював з ким-небудь призначення на державні посади.
  • Водночас стосовно Лероса відкрили 5 кримінальних проваджень (шахрайство, втручання в діяльність державного діяча, розголошення держтаємниці тощо).
  • Сам Лерос звернувся до НАБУ через погрози з проханням забезпечити йому безпеку.
  • 31 березня голова Офісу президента Андрій Єрмак на брифінгу назвав причиною конфлікту з Гео Леросом спробу останнього просунути на посаду заступника міністра в одному з міністерств «людину з попередньої влади, яка працювала в Київській держадміністрації». Йому відповів депутат КМДА Сагайдак.
  • 1 квітня до Лероса прийшли працівники СБУ. Вони хотіли вручити йому повістку, але його не було вдома.