У Київській лікарні № 17 з 24 апаратів ШВЛ лише два робочі. Є й інші проблеми

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Київський волонтерський штаб провів аудит столичної клінічної лікарні № 17, яка входить до списоку медустанов для прийому хворих на коронавірусну інфекцію. Результати перевірки показали, що лікарня не готова забезпечити лікування і потребує щонайменше 10 млн грн, щоб створити необхідні умови.

Про це повідомив радник мера Києва Максим Бахматов.

Ми готові до епідемії. На папері. Були. До сьогодні.Перед тим, як робити гучні заяви про кількість апаратів ШВЛ має...

Gepostet von Максим Бахматов am Donnerstag, 2. April 2020

Із 24 апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) тільки два можуть бути застосовані у лікуванні інфікованих. Вісім апаратів не працюють, 16 не відповідають вимогам і не мають режимів для лікування пацієнтів з гострим респіраторним синдромом. Ще чотири задіяні в профілактичному обстеженні.

«Апарат ШВЛ, який пропонується закупити, коштує 500 тис. грн. Їх потрібно 10 штук. Уже 5 млн грн. Та ж сама історія з СРАР-апаратами (3 млн грн), моніторами (750 тис. грн), аспіраторами (64 тис. грн), пульсоксиметрами (40 тис. грн), насосами шприцевими (270 тис. грн) і волюметричними (482 тис. грн) — без цього устаткування надати якісну допомогу неможливо», — написав Бахматов.

У лікарні також проблеми з альтернативними джерелами живлення та вентиляцією. При відключенні електрики вся апаратура перестане працювати. Технічного обслуговування також вимагають аналізатори крові.

«Після аудиту ми сформували перелік необхідного для лікарні № 17. Якщо ми його закриваємо, ця лікарня зможе розмістити у себе 62 пацієнта (50 інфекційне відділення і 12 відділення інтенсивної терапії). Сума становить 10 606 092 гривні», — заявив Бахматов.

При цьому він додав, що така ситуація може бути в багатьох лікарнях.