Справа екснардепа Микитася: ВАКС стягнув 80 млн грн застави та призначив нову у 100 млн

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Вищий антикорупційний суд стягнув до держбюджету 80 млн гривень застави, яка була внесена за колишнього депутата Верховної Ради Максима Микитася, і призначив йому новий запобіжний захід — заставу у 100 млн гривень.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

ВАКС СТЯГНУВ З КОЛИШНЬОГО НАРДЕПА 80 МЛН ГРИВЕНЬ ЗАСТАВИ ЗА ПОРУШЕННЯ ВИКОНАННЯ ПРОЦЕСУАЛЬНИХ ОБОВ'ЯЗКІВ 3 квітня 2020...

Gepostet von Спеціалізована антикорупційна прокуратура am Freitag, 3. April 2020

Прокурор САП клопотав про зміну запобіжного заходу депутату за порушення ним одного із зобовʼязань, яке раніше на нього поклав інший суд. Микитась зустрічався з одним з підозрюваних за своєю справою (розкрадання 81 млн грн на будівництві квартир для Національної гвардії).

За даними «Центру протидії корупції», колишній глава «Укрбуду» Микитась провів нараду, на якій були присутні інші підозрювані.

⚡⚡⚡ Рекорд! Антикорсуд стягнув з ексдепутата Микитася 80 млн грн застави!! Справа в тому, що колишній президент...

Gepostet von Центр Протидії Корупції am Freitag, 3. April 2020

Про що йдеться?

У 2000-х Головне управління внутрішніх військ МВС України (у подальшому реорганізоване в ГУ Нацгвардії) і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир і 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016—2017 роках, сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від цих квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, який та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний Хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей.