Помер ексміністр і батько лідера «Океану Ельзи» Іван Вакарчук

Автор:
Марина Колесниченко
Дата:

Помер колишній міністр освіти, батько лідера «Океану Ельзи» Святослава Вакарчука — Іван Вакарчук. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Святослав Вакарчук.

«Сьогодні не стало мого найближчого друга... Людини, яка відчувала, розуміла і знала мене краще ніж будь-хто на цій Землі... Не стало люблячого чоловіка і батька, і дідуся... Людини, що створила міцну і люблячу сім’ю», — написав Вакарчук.

Сьогодні не стало мого найближчого друга...Людини, яка відчувала, розуміла, і знала мене краще ніж будь-хто на цій...

Gepostet von Святослав Вакарчук am Samstag, 4. April 2020

Мер Львова Андрій Садовий повідомив, що на прохання родини похорон Івана Вакарчука відбудеться камерно на Личаківському кладовищі.

Ким був Іван Вакарчук?

Івану Вакарчуку було 73 роки. У 1989—1991 роках був народним депутатом СРСР від територіального виборчого округу № 486 (Львівська область), член КПРС. Восени 1989 року — учасник установчого зʼїзду Народного Руху України за перебудову, один із делегатів від Львівської області.

За своє життя Іван Вакарчук написав понад 200 наукових праць, мав ступінь доктора фізико-математичних наук. У 1996 році заснував наукові журнали «Журнал фізичних досліджень» та «Світ фізики».

У 2007—2010 роках був міністром освіти і науки України. Упродовж 1990—2007 і 2010—2013 років був ректором Львівського університету, очолював кафедру теоретичної фізики. Герой України. Заслужений діяч науки і техніки України.