Справу про «плівки Єрмака» перекваліфікували на «шахрайство» і передали до Нацполіції

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала матеріали кримінального провадження щодо так званих «плівок Єрмака» до Національної поліції України. Про це повідомляють адвокати з юридичної компанії «Міллер».

Справу передали після зміни кримінально-правової кваліфікації зі зловживання впливом на шахрайство.

Матеріали кримінального провадження по так званих «плівках Єрмака» передано до Національна поліція України. Сьогодні...

Gepostet von Міллер, юридична компанія am Donnerstag, 23. April 2020

Адвокати пояснюють, що суть зловживання впливом полягає в тому, що особі дають гроші за те, що вона вплине на ухвалення рішень кимось іншим. А суть шахрайства в тому, що особа виманює гроші для власного збагачення.

Шахрайство, на відміну від зловживання впливом, не є корупційним злочином, тому справа більше не перебуває в підслідності НАБУ.

Про що йдеться?

У неділю, 29 березня, депутат від «Слуги народу» Гео Лерос оприлюднив у Facebook відео, де брат голови Офісу президента Андрія Єрмака Денис обговорює питання призначення на різні державні посади.

На відео з прихованої камери Денис Єрмак говорить про те, як просуваються «потрібні» законопроєкти у Верховній Раді, посади в Київській митниці й «Укрзалізниці». На одному з відео брат глави ОП начебто проводить співбесіду з людиною, яка говорить, що претендує на посаду заступника міністра інфраструктури та хоче керувати «Укрзалізницею».

На іншому відео невідомий чоловік розповідає , що в нього є «гарна дівчинка, яка хоче очолити Національний комплекс «Експоцентр України».

Пізніше у коментарі «Бабелю» Денис Єрмак спростував інформацію про те, що обговорював з ким-небудь призначення на державні посади.

  • 30 березня проти Лероса було відкрито 4 провадження. Нардепу може загрожувати штраф або тюремний термін до 8 років.
  • За фактом цих плівок існувало кримінальне провадження, яке зареєструвала САП за заявою Гео Лероса. Справу розслідували детективи НАБУ. Кваліфікація — ч. 2 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом).